Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Pitztal - Pitztaler Gletscher

(2750 – 3440 m. n. m.)
Asi 60 km západně od Innsbrucku se rozkládá Pitztálské údolí, nad kterým se tyčí druhá nejvyšší hora Rakouska Wildspitze vysoká 3770 metrů nad mořem. Pitztal leží v oblasti Ötztalských Alp a táhne se na jih od města Imst. Na konci tohoto údolí se nachází nejvýše položený ledovcový lyžařský areál v zemi. Otevřen byl v roce 1983 a tak patří zároveň i mezi nejmladší areály. V jeho těsném sousedství najdeme další areály Rifflsee, Imst a Hochzeiger, které dohromady nabízí lyžování na 90 km sjezdovek. Na své si zde přijdou začátečníci i pokročilí lyžaři, připraveny jsou zde tratě jak pro sjezdaře, běžkaře tak i pro snowboardisty. Sjezdovky jsou perfektně upravené a náročnost terénu si může vybrat každý podle svých možností. Dostatečná nadmořská výška zaručuje kvalitní sněhové podmínky již od října až do konce května. Ledovec Pitztal je často dějištěm nejrůznějších závodů a proto bývají jeho některé části pro veřejnost uzavřeny. Je proto dobré se o konání těchto akcí dopředu informovat.

Ledovec nabízí 35 km sjezdových tratí, z nichž 2 jsou modré, 6 červených a 2 černé. Přepravu lyžařů zajišťuje 5 vleků, 2 sedačkové a 2 kabinkové lanovky a také 1 gondola. Jejich celková přepravní kapacita je 11 tisíc osob za hodinu. Široká kotlina ledovce je přehrazena skalnatým hřebenem Brunnenkogelu s výškou 3440 metrů nad mořem. Z údolí je tak možné se do areálu dostat pouze pomocí podzemní kolejové lanovky Pitzexpress, která je nejrychlejší svého druhu na světě. Převýšení 1120 metrů totiž zdolá za pouhých 8 minut a turisté se díky ní dostanou až do výšky 2840 metrů nad mořem. Tato podzemní dráha vedoucí tunelem má hodinovou přepravní kapacitu 1600 osob. Až na samotný vrchol do výšky 3440 metrů se dostanete nejvyšší rakouskou lanovkou tzv. Pitz Panoramabahn. Lanovka se pyšní 4 skupinami kabinek, z nichž každá skupina má 4 kabinky, které dohromady pojmou 100 lidí. Lanovka má jen 3 podpěry a doba jízdy je asi 10 minut. Z horní stanice lanovky se vám naskytne překrásný výhled na okolní zasněžené vrcholy. Začíná zde jedna z nejtěžších a nejprudších lanovek, kde se v jejím horním úseku pravidelně konají tréninky závodníků. Další zajímavé a poněkud náročnější tratě najdete podél 8kabinkové lanovky Mittelbergjoch. Nad lanovkou se pak rozprostírá ještě široká carvingová louka s krátkým vlekem. Běžkaři najdou na ledovci ve výšce okolo 2700 metrů 15 km dlouhý upravovaný okruh. Pokud však nemáte platnou permanentku, musíte za vstup zaplatit speciální cenu. Na snowboardisty čeká v horní části tratě Brunnenkogel funpark s 200 m dlouhou U-rampou a množstvím dalších překážek.

Součástí lyžařského střediska v Pitztalu je půjčovna lyžařského a snowboardového vybavení, restaurace, WC, několik prodejen suvenýrů i úschovna a servis lyží. Pokud budete hledat jinou než lyžařskou zábavu, navštivte město Imst, kde můžete využít sportovní centrum s největší lezeckou halou v Rakousku, bazén, hřiště, termální koupaliště, kurty či park pro skateboard. Ledovec Pitztal je od Prahy vzdálen 640 km.

 
 

Náš tip

Poznávací zájezdy do USA a Kanady

To nejlepší ze východu USAPoznávací zájezdy po nejkrásnějších pamětihodnostech USA a Kanady, městech i národních parcích. CK Simon Tourist.

Plavba po rudém moři včetně letenky

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři. Kromě Egypta poznáte také Saudskou Arábii, navštívíte jordánskou Petru a zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Rakousku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Rakousku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Rakouska

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Rakouska za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Rakousko.Světadíly.cz jsou komplexním průvodcem po Rakousku. Najdete zde články, rady a informace na cesty, průvodce rakouskými městy Vídeň, Salzburg a dalších, informace o lyžařských letoviskách i obecné informace o lyžování v Rakousku. Rakousko je země snadno dostupná, proto zde najdete i informace o zajímavých vesničkách a tipy na krátké výlety. Součástí jsou i zájezdy do Rakouska, poznávací zájezdy, lyžařské zájezdy a pobyty spojené s golfem.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | USA