Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Axamer Lizum

(1580 – 2340 m. n. m.)
Ve Stubaiských Alpách se nedaleko Innsbrucku nachází lyžařský areál Axamer Lizum. Nad ním se do výšky 2340 metrů nad mořem tyčí mohutný masív Hoadl. Z jeho svahů je jedinečný výhled na Innsbruck, Alpy až k Zugspitze, na Patscherkofel i do údolí Zillertal a Stubaital. Lyžařská oblast Axamer Lizum je hlavním olympijským centrem v Tyrolsku, ZOH se zde konaly v letech 1964 a 1976. Z té doby zde zůstala stále využívaná a rychlá pozemní lanovka, jež během několika minut vyveze lyžaře až na vrchol Hoadlu. Celkově je v této oblasti rozeseto devět areálů, které jsou propojeny skibusy a mají společný skipas. Všechny patří pod sdružení Olympia-Skiwelt-Innsbruck a celkem poskytují 285 km sjezdových tratí.

V areálu najdete celkem 40 km převážně náročnějších červených a černých tratí. Zalyžovat si můžete na 1 modré, 4 červených a 1 černé sjezdovce. Ideální podmínky zde přesto kromě profesionálů najdou i rodiny s dětmi, začátečníci a středně pokročilí lyžaři. Přeprava lyžařů je zajištěna 4 vleky, 5 sedačkovými a 1 kabinkovou lanovkou a také 1 gondolou. Přepravní kapacita činí 12 tisíc osob za hodinu. Všechny sjezdovky jsou pravidelně upravovány a asi 70 % z nich je také uměle zasněžováno technickým sněhem. Vyznavači běžeckého lyžování uvítají upravované a značené trasy, snowboardisté zase snowpark s halfpipe. Pokud budete chtít vyzkoušet něco jiného než lyžování, můžete vyrazit na výlet po některém z upravovaných zimních chodníků, nebo se vydat na noční procházku s pochodněmi. Pobavení nabízí řada barů, restaurací, diskoték a tradičních tyrolských hospůdek ležících níže v údolí. Relaxaci poskytne krytý bazén s vnějším vyhřívaným bazénem a velkou saunou. Součástí areálu je také lyžařská škola pro dospělé, lyžařská škola a školka pro děti. Připravena je zde také sáňkařská dráha a plocha pro curling. Axamer Lizum je od Prahy vzdáleno 560 km.

 
 

Náš tip

Poznávací zájezdy do USA a Kanady

To nejlepší ze východu USAPoznávací zájezdy po nejkrásnějších pamětihodnostech USA a Kanady, městech i národních parcích. CK Simon Tourist.

Plavba po rudém moři včetně letenky

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři. Kromě Egypta poznáte také Saudskou Arábii, navštívíte jordánskou Petru a zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Rakousku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Rakousku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Rakouska

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Rakouska za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Rakousko.Světadíly.cz jsou komplexním průvodcem po Rakousku. Najdete zde články, rady a informace na cesty, průvodce rakouskými městy Vídeň, Salzburg a dalších, informace o lyžařských letoviskách i obecné informace o lyžování v Rakousku. Rakousko je země snadno dostupná, proto zde najdete i informace o zajímavých vesničkách a tipy na krátké výlety. Součástí jsou i zájezdy do Rakouska, poznávací zájezdy, lyžařské zájezdy a pobyty spojené s golfem.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | USA