Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Matrei-Kals am Grossglockner

(920 m – 2621 m n. m.)
Oblast Matrei – Kals se nachází na jižní straně Vysokých Taur ve Východním Tyrolsku. Národní park Grossglockner - Grossvenediger, (Ferienregion Nationalpark Hohe Tauern) je rozlohou největší oblast ve Východním Tyrolsku. Rozkládá se jižně pod vrcholy Grossvenedigeru a Grossglockneru. Dostupný je po silnici z údolí říčky Salzach a Mittersillu či tunelem Felbertauerntunnel. Nejznámější a nejnavštěvovanější střediska jsou města Kals, Prägraten a Matrei.

Nově propojené supermoderní středisko Grossglockner resort Matrei - Kals  nabízí lyžařům ve výšce 1 100 – 2 600 m, 16 lanovek a vleků a především přes 110 km sjezdovek. Ty jsou téměř kompletně zasněžované. Vynikající podmínky pro lyžování, nadmořská výška a sněhová děla jsou zárukou skvělých sněhových podmínek.

Z obce Matrei in Osttirol dopraví lyžaře pohodlně moderní osmimístná kabinka až do výšky 2 120 m n. m. Na vrchol Cimaross (2 621 m n. m.) budou dopraveni novou vyhřívanou 6-sedačkovou lanovkou. Skoro 12 km dlouhý sjezd je sice náročný, ale určitě nezapomenutelný. V části střediska Kals se nachází kvalitní a rychlé kabinky a sedačky.

V oblasti se dají pořídit různé druhy skipasů, například skipas Ski Hit, který platí pro střediska ve Východním Tyrolsku, také pro střediska Lienzer Dolomiten, Sillian – Hochpustertal, Virgen a také v Korutanech na ledovci Mölltal a středisku Ankogel. Ve zdejších střediscích najdete spíše rodinné areály, ale i opravdu zkušení lyžaři si přijdou na své. Na jeden Skipass Osttirol můžete sjezdit přes 320 km sjezdovek, využít k tomu můžete okolo 80 lanovek a vleků.

Výborné podmínky jsou zde i pro klasické lyžaře, pro ty jsou tu připraveny a denně upravovány desítky kilometrů běžeckých tratí. Vyrazit si můžete i po zimních turistických trasách nebo na projížďku na saních tažených koňmi. V nabídce jsou i lyžařské a snowboardové školy, školení průvodci, půjčovny, zimní stadión s možností bruslení či sáňkařská dráha.

K dalším sportům, které lze v oblasti provozovat, patří paragliding, golf, horolezectví či rafting. Navštívit můžete i squashové a tenisové kurty, bazén, solárium nebo bowling. Vykoupat se můžete i v přírodních koupalištích a jezírkách. Pokud si sebou vezmete horské kolo, také určitě neuděláte chybu.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Rakousku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Rakousku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Rakouska

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Rakouska za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Rakousko.Světadíly.cz jsou komplexním průvodcem po Rakousku. Najdete zde články, rady a informace na cesty, průvodce rakouskými městy Vídeň, Salzburg a dalších, informace o lyžařských letoviskách i obecné informace o lyžování v Rakousku. Rakousko je země snadno dostupná, proto zde najdete i informace o zajímavých vesničkách a tipy na krátké výlety. Součástí jsou i zájezdy do Rakouska, poznávací zájezdy, lyžařské zájezdy a pobyty spojené s golfem.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | USA