Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Stubai - Stubaier Gletscher

(1721 – 3210 m. n. m.)
Asi 40 km od Innsbrucku se nachází údolí Stubaital, na jehož konci se rozkládá snad nejrozsáhlejší ledovcový areál v Rakousku. V údolí jsou pak rozesety ještě tři další lyžařská centra - Neustift, Mieders a areál Schlick 2000 nad Fulpmesem. Sezóna zde díky dostatečné nadmořské výšce a sněhové pokrývce trvá od října až do června. Na své si zde přijde opravdu každý, začátečníci, pokročilí i profesionální lyžaři. Během zimního období je zde dokonce až 110 km sjezdovek.

V ledovcovém areálu Stubai je lyžařům k dispozici 88 km sjezdových tratí, z nichž 12 je modrých, 7 červených a 4 černé. O přepravu lyžařů na svazích se stará 9 vleků, 7 gondol a 5 kabinkových lanovek s přepravní kapacitou 36 tisíc osob za hodinu. Do stanice Eisgrat, která se nachází na ledovci ve výšce 2900 metrů, vás vyveze kabinková lanovka. Odtud se naskýtá překrásný výhled do širokého okolí. Sjet dolů můžete po některé z široké nabídky sjezdovek všech druhů obtížnosti nebo pokračovat dále a nechat se vyvézt na nejvyšší bod areálu do výšky 3150 metrů nad mořem. Odtud sjedete širokou červenou ledovcovou plání do Gamsgartenu. V dolní pasáži se trať mění na velmi jednoduchou zelenou. Z mezistanice Fernau ve výšce 2300 metrů vede neupravovaná a dosti nebezpečná trať určená opravdu jen zdatným lyžařům. Sjezdovka Wilde Grube je 10 km dlouhá a je vhodná pro milovníky adrenalinových zážitků. Pro běžkaře je na ledovci připraven 4,5 km dlouhý a upravovaný okruh. V blízkosti stanice Eisgrat je snowboardpark s halfpipe a skoky. V údolí Strubaital je široká nabídka aprés-ski aktivit. V městečku Fulpmes a Neustifft můžete navštívit bazén, finskou saunu, bio-saunu, parní lázeň, solárium, masáže, kuželkárnu, střelnici, halu s tenisovými a squashovými kurty a samozřejmě i množství restaurací. Několik restaurací najdete i v samotném areálu v Eisgratu a Gamsgartenu. Stubaiský ledovec je od Prahy vzdálen 580 km.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Rakousku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Rakousku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Rakouska

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Rakouska za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Rakousko.Světadíly.cz jsou komplexním průvodcem po Rakousku. Najdete zde články, rady a informace na cesty, průvodce rakouskými městy Vídeň, Salzburg a dalších, informace o lyžařských letoviskách i obecné informace o lyžování v Rakousku. Rakousko je země snadno dostupná, proto zde najdete i informace o zajímavých vesničkách a tipy na krátké výlety. Součástí jsou i zájezdy do Rakouska, poznávací zájezdy, lyžařské zájezdy a pobyty spojené s golfem.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | USA