Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Kaunertal - Kaunertaler Gletscher

(2150 – 3160 m. n. m.)
Nad Kaunerským údolím se v Ötztalských Alpách vypíná mohutný ledovec Kaunertal. Patří do skupiny pěti alpských ledovců, ze kterých je asi nejméně známý, ale přesto poskytuje jedinečné lyžařské zážitky. Je nejzápadnějším ledovcem, který začíná kousek za Landeckem a táhne se na jih až k hranicím s Itálií. Jeho hlavní výhodou jsou prázdné sjezdovky a fakt, že se nemusí vyrovnávat s obrovským náporem turistů. Díky nízké návštěvnosti jsou zde také velmi nízké ceny a příjemné klidné prostředí. Nedaleko přes kopec se rozkládá velká lyžařská oblast Őtztal se známými středisky Solden a Obergurgl. Díky trvalé sněhové pokrývce je možné na Kaunertalském ledovci lyžovat dlouho do jara a ledovcový areál je pro lyžování otevřen celoročně.

V Kaunertalu najdeme dva lyžařské areály, areál Gepatsch je situován na ledovci a menší areál Fendels leží na začátku údolí. Mezi areály pravidelně jezdí skibusy zdarma. Celkově je zde lyžařům k dispozici 36 km sjezdových tratí, z nichž 9 je modrých a 3 červené. Přeprava lyžařů je zajištěna 6 vleky a 2 sedačkovými lanovkami s přepravní kapacitou 15 tisíc osob za hodinu. Ledovec Gepatsch je nižší a plošší než ostatní rakouské ledovce a proto ho vyhledávají zejména příznivci snowboardingu. Je zde pro ně připravena ohromná U-rampa, snowpark se 100 metrovou halfpipe, raily a skoky a populární snowkempy. Lyžuje se na severovýchodních svazích pod vrcholy Weißseespitze (3 535 m) a Falginjoch (3 110 m), kde jsou převážně sjezdovky střední obtížnosti. Z tratí pod Karlesspitze je nádherný výhled do Rakouska, Švýcarska i Itálie. Najdete zde náročnější tratě s větším sklonem, vyhledávaná je především velmi členitá a zpočátku prudká černá sjezdovka s mnoha terénními zlomy.  Okolo vleků Nörderjoch se nacházejí další široké svahy vhodné pro carving. Ve výšce 2800 metrů je pro vyznavače běžeckého lyžování připravena 5 km dlouhá trať. Dalších asi 20 km upravovaných stop pak najdete v údolí. Ve vesničce Feichten pod ledovcem je bazén, kde je i sauna a pára. Samozřejmě také můžete navštívit mnohé restaurace a bary. Středisko je od Prahy vzdáleno 580 km.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Rakousku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Rakousku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Rakouska

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Rakouska za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Rakousko.Světadíly.cz jsou komplexním průvodcem po Rakousku. Najdete zde články, rady a informace na cesty, průvodce rakouskými městy Vídeň, Salzburg a dalších, informace o lyžařských letoviskách i obecné informace o lyžování v Rakousku. Rakousko je země snadno dostupná, proto zde najdete i informace o zajímavých vesničkách a tipy na krátké výlety. Součástí jsou i zájezdy do Rakouska, poznávací zájezdy, lyžařské zájezdy a pobyty spojené s golfem.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | USA