Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Salzburger Sportwelt

(927 – 1826 m. n. m.)
Tuto rozsáhlou lyžařskou oblast, která se skládá z několika údolí, najdeme asi 70 km jižně od Salzburgu. V jejím centru leží lyžařské středisko Flachau, které je známo jako domovské středisko světoznámého lyžaře Hermana Maier. V dnešní době patří mezi nejmodernější lyžařská střediska a je situováno nedaleko tauernské dálnice. Mezi další střediska v oblasti patří Wagrain, Kleinarl a Zauchensee, které jsou propojeny vleky a lanovkami. Ostatní střediska jako Altenmarkt, Filzmoos, St. Johann a Alpendorf jsou propojeny pravidelně jezdícími skibusy. Salzburger Sportwelt patří do rozsáhlé lyžařské oblasti Ski Amadé, jejíž součástí jsou také střediska Dachstein Tauern, Gasteinertal a Hochkönig Winterreich. Ve všech střediscích lze lyžovat s použitím jednoho společného skipasu.

Oblast nabízí celkově lyžování na 350 km sjezdových tratí, z nichž 126 je modrých, 182 červených a 42 černých. Přeprava lyžařů je zajištěna pomocí 63 vleků, 33 sedačkových a 10 kabinkových lanovek s přepravní kapacitou 100 tisíc osob za hodinu. Nejnáročnější a i nejkrásnější sjezdovky jsou v oblasti Zauchensee a Flachauwinkl. Najdete zde tratě Světového poháru, jako je například sjezdovka Griessenkar. Snowboardisté si přijdou na své ve funparku ve Flachau a v oblasti Zauchensee. Další snowparky jsou ještě v Radstadtu a Sv. Johannu. Oblast poskytuje také 220 km značených tras pro milovníky běžeckého lyžování. Po lyžování si zajděte odpočinout do krytého bazénu Wasserwelt Amadè ve Wagreinu, další bazén je v Altenmarktu. Příjemné občerstvení vám nabídnou v některém z mnoha barů, místní restaurace vás zase uspokojí širokou nabídkou chutných jídel. Ve Flachaui se v poslední době rozmohl nový adrenalinový sport, tzv. zorbing. Člověk obalený vzduchovými polštáři se kutálí v kouli ze svahu dolů rychlostí cca 30km za hodinu. Flachau je od Prahy vzdáleno 430 km.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

MEXIKO - Velký okruh

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách Mexika - Teotihuacan, Mexico-City centrum, svatyně GUADALUPE, muzeum antropologie, Tula, město Chiapa de Corzo, Canyon Sumidero, Palenque a další. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Rakousku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Rakousku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Rakouska

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Rakouska za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Rakousko.Světadíly.cz jsou komplexním průvodcem po Rakousku. Najdete zde články, rady a informace na cesty, průvodce rakouskými městy Vídeň, Salzburg a dalších, informace o lyžařských letoviskách i obecné informace o lyžování v Rakousku. Rakousko je země snadno dostupná, proto zde najdete i informace o zajímavých vesničkách a tipy na krátké výlety. Součástí jsou i zájezdy do Rakouska, poznávací zájezdy, lyžařské zájezdy a pobyty spojené s golfem.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | USA