Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Gastein

V samotném srdci Salcburska se rozkládá mohutné údolí Gastein, které je jedním z největších a nejoblíbenějších lyžařských regionů v celém Rakousku. Gastein tvoří celkem čtyři lyžařské areály, které se nacházejí až do nadmořské výšky 2650 metrů. Oblast je rájem nejen pro lyžaře, ale i pro milovníky všech ostatních zimních sportů.

Gasteinské údolí je součástí lyžařské oblasti Ski Amadé. Podél celého údolí jsou roztroušeny horské obce a střediska, která vynikají nejen svou jedinečnou architekturou, ale především také čistým vzduchem a termálními prameny. Gastein tvoří především městečka Bad Gastein, Bad Hofgastein, Dorfgastein a Sportgastein se svými lyžařskými areály. Ty celkem nabízí na 215 km sjezdovek nejrůznějších délek a náročností.

Zajímavostí je, že ze zdejších kopců vyvěrá 18 termálních pramenů, které obsahují léčivé množství radonu. Řada zdejších městeček se tak zároveň stala i vyhledávanými lázněmi. Světově proslulé jsou rovněž i zdejší léčebné radonové štoly. Pro údolí Gastein jsou typické historické stavby v secesním stylu, které mu dodávají na atraktivitě.

Dostatečné vyžití v Gasteinu najdou jak zkušení lyžaři, tak i začátečníci, pro které jsou zde připraveny lyžařské školy. Pod vedením zkušených instruktorů se za pár dní naučí lyžovat téměř každý. Oblast ovšem potěší také vyznavače jízdy ve volném terénu, tzv. freeridery, nebo také pěší turisty, kteří mohou objevovat nádherné zasněžené pláně na sněžnicích.

K areálům se nejpohodlněji dostanete vlastním autem, ale je možné využít i skibusy.

Údolí Gastein nabízí také celou řadu après ski aktivit, je zde spousta hotelů s termálním a wellness zařízením, termální lázně a řada dalších zařízení, která se postarají o blaho a dokonalou relaxaci návštěvníků. Za zábavou se můžete vydat do některé z horských chat, do baru nebo na diskotéku, najdete zde také luxusní kasino. Zkrátka nepřijdou ani milovníci nakupování, na které zde čeká spousta butiků a obchodů.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Rakousku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Rakousku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Rakouska

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Rakouska za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Rakousko.Světadíly.cz jsou komplexním průvodcem po Rakousku. Najdete zde články, rady a informace na cesty, průvodce rakouskými městy Vídeň, Salzburg a dalších, informace o lyžařských letoviskách i obecné informace o lyžování v Rakousku. Rakousko je země snadno dostupná, proto zde najdete i informace o zajímavých vesničkách a tipy na krátké výlety. Součástí jsou i zájezdy do Rakouska, poznávací zájezdy, lyžařské zájezdy a pobyty spojené s golfem.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | USA