Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Großarltal

Uprostřed rakouských Alp se rozkládá lyžařská oblast Grossarltal, která je součástí největšího lyžařského ráje Rakouska – oblasti Ski Amadé. Grossarltal nabízí úžasné možnosti sportovního vyžití v průběhu celého roku. Zdejší rozmanitá krajina a nedotčená příroda si získá srdce každého návštěvníka. Užijete si zde sport, přírodu i relaxaci.

Výhodou Grossarltalu je jeho snadná dostupnost a také moderní vybavenost. V zimním období se může pochlubit kouzelnou zasněženou krajinou s mohutnými horskými štíty, upravovanými sjezdovými a běžkařskými trasami, několikakilometrovými zimními turistickými stezkami, sáňkařskými dráhami a spoustou dalšího. Jelikož je Grossarltal součástí lyžařské oblasti Ski Amadé, je propojen s okolními lyžařskými areály.  Dohromady si tak můžete užívat lyžování a snowboardingu na 860 kilometrech sjezdovek s 270 moderními lanovkami a vleky. A to vše na jeden skipas!

V samotném Grossarltalu najdete dva lyžařské areály v nadmořské výšce od 885 do 2027 m. n. m. Jde o Grossarl a Hüttschlag, které nabízí celkem 80 km sjezdovek, z čehož 23 km je modrých, 49 km červených a 8 km černých. Přeprava lyžařů na svazích je zajišťována 4 kabinkovými a 8 sedačkovými lanovkami a také 6 vleky. Celková přepravní kapacita je 28 190 osob za hodinu. Údolí Grossarltal potěší také běžkaře, pro něž je zde připraveno na 32 km běžeckých tratí. Milovníkům snowboardingu je k dispozici 200 metrů dlouhý a 30 metrů široký snowpark s mnoha překážkami a 90 metrovou halfpipe a U - rampou.

Grossarltal je zárukou kvalitního sněhu od prosince až do dubna. V případě nedostatku sněhu jsou v provozu nejmodernější zasněžovací zařízení. Nejen mezi dvěma grossarltalskými areály, ale také mezi jednotlivými lokalitami Ski Amadé  jezdí pravidelně nezpoplatněný skibus. V Grossarlu i Hüttschlagu se nachází 2 lyžařské a snowboardové školy, běžecká škola a dětská lyžařská školka. Dále je zde půjčovna lyží a snowboardů.

Také mimo sjezdovky má Grossarltal co nabídnout. Střediska nabízejí dostatek dalších sportovních aktivit, nejrůznější akce, zábavu i wellness. Udržováno je zde na 25 km zimních turistických stezek, kdo má zájem, může se vydat na túru na sněžnicích nebo vyzkoušet nordic walking. Nachází se zde také osvětlená sáňkařská dráha a ledové hřiště pro bruslení a curling. Nezapomenutelným zážitkem bude jízda na saních tažených koňmi.

V Grossarltalu můžete ochutnat vyhlášenou salcburskou kuchyni i mezinárodní speciality. K příjemnému odpočinku a gurmánským zážitkům lákají lyžařské chaty, sněžné bary a restaurace se slunečnými terasami. Ubytování je možné v některém z vynikajících a přepychových hotelů s wellness službami, v tradičním penzionu nebo prostorném apartmánu. Kdo si chce dokonale odpočinout od města, může se ubytovat třeba na statku.  V roce 2010 byl v Grossarltalu otevřen nový sportovní a rekreační areál, který nabízí bazény, hřiště na plážový volejbal, tenisové kurty, minigolf, fotbalové hřiště i zábavní park pro děti. V létě je možné si v Grossarltalu vychutnávat velkolepou nabídku turistických stezek a cyklostezek vedoucích až do národního parku Vysoké Taury. Dále je možné poznat pohostinnost útulných salaší a horských chat.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Rakousku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Rakousku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Rakouska

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Rakouska za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Rakousko.Světadíly.cz jsou komplexním průvodcem po Rakousku. Najdete zde články, rady a informace na cesty, průvodce rakouskými městy Vídeň, Salzburg a dalších, informace o lyžařských letoviskách i obecné informace o lyžování v Rakousku. Rakousko je země snadno dostupná, proto zde najdete i informace o zajímavých vesničkách a tipy na krátké výlety. Součástí jsou i zájezdy do Rakouska, poznávací zájezdy, lyžařské zájezdy a pobyty spojené s golfem.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | USA