Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Radstadt

Asi 70 kilometrů jižně od Salcburku se na řece Enns rozkládá historické městečko Radstadt. Je obklopeno pohořím Radstädter Tauern a horou Dachstein. Jelikož leží v samotném srdci obrovské lyžařské oblasti Ski Amadé, každý rok se s příchodem zimy promění na lyžařské středisko světového věhlasu.

Malebný Radstadt každého nadchne nejen nádhernou okolní přírodou a zasněženými svahy, ale také jedinečným historickým jádrem, pohostinností místních obyvatel i možnostmi sportovního vyžití v průběhu celého roku. První zmínka o „Ratstatu“ pochází již z roku 1074. V roce 1289 byly městu uděleny městská práva. V letech 1525 až 1526 probíhalo v Radstadtu velké selské povstání. Město bylo tehdy obléháno asi pěti tisíci sedláky, kteří bojovali za lepší život a svá práva. Nakonec byli poraženi a jejich vůdci souzeni před městskými hradbami. V letech 1731 – 1732 zase probíhala silná vlna rekatolizace obyvatel. Z tohoto důvodu v té době město opustily asi 3 tisíce protestantů.

V Radstadtu se do dnešních dní podařilo dochovat téměř neporušené středověké hradby, kterými nechali ve 13. století město obehnat arcibiskupové ze Salcburku. Součástí hradeb jsou také tři opevněné věže pocházející z let 1527 – 1535. Historickému centru dominuje pozdně románský farní kostel, v jehož interiéru jsou ukryty varhany Paula Hofheymera. V sousedství svatostánku se rozkládá hřbitov, kde najdete nádherný pozdně gotický sloup na věčné světlo, tzv. Schusterturm z roku 1513. Další významnou památkou Radstadtu je zámek Lerchen z roku 1285, jehož současná podoba pochází z konce 18. století. Dnes v zámku sídlí muzeum místní historie – Heimatmuseum. K zajímavostem města patří místní ponocný, který je zároveň městským průvodcem a seznamuje prostřednictvím pověstí a zpěvu návštěvníky s místními historickými památkami.

Radstadt je situován v nadmořské výšce 856 metrů, proto dokáže po celou zimní sezónu zajistit dokonalé sněhové podmínky. Stal se tak vyhledávaným cílem lyžařů, běžkařů, snowboardistů a milovníků dalších zimních sportů. Se svými sjezdovkami patří do obrovské lyžařského regionu Ski Amadé, kam spadají ještě rozlehlé oblasti jako Schladming, Dachstein, Tauern, Gastein, Grossarl a Hochkönig. Lyžaři tak mohou na jeden skipas sjíždět neuvěřitelných 860 km svahů, využívat 270 lanových drah a nechat se vozit zdarma ski busy. V zimních měsících je Radstadt také oblíbeným cílem běžkařů, kterým nabízí 160 km běžeckých tratí upravených pro klasickou techniku i techniku bruslení.

Radstadt si své návštěvníky najde i v létě, to sem přijíždějí zase milovníci vysokohorské turistiky, golfu, jízdy na koních a především také cyklisté. Po cyklostezkách se odtud můžete vydat do tří rakouských spolkových zemí – Salcburska, Štýrska a Dolních Rakous.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Rakousku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Rakousku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Rakouska

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Rakouska za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Rakousko.Světadíly.cz jsou komplexním průvodcem po Rakousku. Najdete zde články, rady a informace na cesty, průvodce rakouskými městy Vídeň, Salzburg a dalších, informace o lyžařských letoviskách i obecné informace o lyžování v Rakousku. Rakousko je země snadno dostupná, proto zde najdete i informace o zajímavých vesničkách a tipy na krátké výlety. Součástí jsou i zájezdy do Rakouska, poznávací zájezdy, lyžařské zájezdy a pobyty spojené s golfem.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | USA