Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Flachau

V centru rozsáhlé lyžařské oblasti Ski Amadé skládající se z několika údolí, se nachází lyžařské středisko Flachau, které je známé jako domovské středisko světoznámého lyžaře Hermanna Maiera. Je situováno nedaleko tauernské dálnice A10, díky čemuž je velmi dobře dostupné. V současnosti patří Flachau mezi nejmodernější lyžařská střediska Rakouska.

Samotné městečko Flachau s necelými 3 tisíci obyvateli leží v nadmořské výšce 920 metrů, ale lyžařský areál se nachází ve výšce 927 až 2014 metrů nad mořem. Obec je tvořena místními částmi Feuersang, Flachau, Höch, Reitdorf a Flachauwinkl. Až do 19. století byla hutnickým centrem kraje Pongau, nyní je vyhledávaným rekreačním střediskem. Nejznámější osobností pocházející z Flachau je světoznámý lyžař a olympijský vítěz Hermann Maier. Byla zde po něm dokonce pojmenována ulice a v roce 2009 byla na náměstí odkryta jeho socha.

Obec se může pochlubit moderním zařízením, ale zároveň si stále uchovává svůj tradiční rakouský horský ráz. Lyžařský areál ve Flachau je součástí Ski Amadé a konají se zde závody Světového poháru v alpském lyžování. Ve Flachau se nachází 110 km širokých a výborně připravených sjezdových tratí, z nichž převážná část je středně náročných. Asi 11 km modrých tratí je určeno začátečníkům a 26 km černých zase náročným lyžařům. Pro ty nejzkušenější jsou připraveny tratě Světového poháru.

Flachau nabízí moderní lanovky a vleky, celkem se o přepravu lyžařů stará 6 kabinkových lanovek, 16 sedačkových lanovek a 19 vleků. Přepravní kapacita činí 43 tisíc osob za hodinu. V areálu se nachází půjčovny lyžařského i snowboardového vybavení a lyžařské školy. Nezapomíná se zde ani na nejmenší návštěvníky, k dispozici jsou dětské školičky, kde se o děti postarají školení instruktoři.

Flachau může svým návštěvníkům nabídnout i noční lyžování, snowpark i možnosti freeride jízdy hlubokým sněhem. Plno zábavy si užijete na osvětlené sáňkařské dráze, milovníci adrenalinu zase ocení snowtubing nebo zorbing. Za poznáváním krás Flachau a jeho nejbližšího okolí se můžete vydat na sněžnicích, běžkách, nebo v saních tažených koňmi. Příjemné občerstvení vám nabídnou v některém z mnoha barů, místní restaurace vás zase uspokojí širokou nabídkou chutných jídel. Bary a typické horské chaty nabízí večerní zábavu s živou muzikou a zúčastnit se můžete také párty na sněhu.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Rakousku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Rakousku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Rakouska

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Rakouska za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Rakousko.Světadíly.cz jsou komplexním průvodcem po Rakousku. Najdete zde články, rady a informace na cesty, průvodce rakouskými městy Vídeň, Salzburg a dalších, informace o lyžařských letoviskách i obecné informace o lyžování v Rakousku. Rakousko je země snadno dostupná, proto zde najdete i informace o zajímavých vesničkách a tipy na krátké výlety. Součástí jsou i zájezdy do Rakouska, poznávací zájezdy, lyžařské zájezdy a pobyty spojené s golfem.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | USA