Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Pyhrn-Priel

Na jihu Horního Rakouska se rozkládá krásná rekreační oblast Pyhrn – Priel, kterou tvoří jak masívy horských velikánů, tak i pozvolna se zvedající horské pastviny či hluboké rokle. Do povědomí veřejnosti se oblast dostala jako dějiště zimních závodů světového poháru. V létě však zůstává zapomenutá a tak zde najdete klid a užijete si nerušený pobyt.

Nejznámější částí Pyhrn – Prielu je bezesporu Národní park Kalkalpen, celým názvem   Nationalpark Oberösterreichische Kalkalpen, který byl zřízen v roce 1997. Rozkládá se na více než 20 000 hektarech a je domovem pro 50 druhů savců, 80 druhů ptáků a na 1000 druhů rostlin. Geologicky spadá pod Severní vápencové Alpy a tvoří jej dvě pohoří - Reichraminger

Hintergebirge a Sengsengebirge s nejvyšší horou Hohe Nock dosahující nadmořské výšky 1963 metrů. Horské masívy jsou tvořeny vápencem a dolomitem.

Oblast Pyhrn – Priel je tvořena třemi městečky - Windischgarsten, Roßleithen a Spital am Pyhrn, které jsou skvělými výchozími místy pro poznávání zdejší krajiny. Windischgarsten je centrem sportu a kultury, ale nabízí také možnosti poznání místní historie. V centru najdete kostel z 12. století. Ve městě dnes žije okolo 2500 obyvatel. Vynechat byste neměli ani prohlídku Roßleithenu, kde je k vidění jedno z posledních kovářství v Rakousku. Zdejší stroje jsou poháněny vodou z nedalekého pramene Pießling. Okolí městečka Spital am Pyhrn zase vyniká proslulými skalními malbami, o jejichž původu se vedou četné dohady.  Samotné centrum města pak okouzlí dvojicí kostelů – pozdně gotickým kostelem sv. Leoparda a barokním kostelem Nanebevzetí Panny Marie.

Co se týče turistického vyžití, má oblast Pyhrn – Priel opravdu co nabídnout. Krajinu protíná téměř 600 kilometrů značených turistických stezek nejrůznějších délek a obtížností. Vydat se za jejich poznáním můžete z devíti místních obcí. Určitě si nenechejte ujít úchvatnou soutěsku Dr. Vogelgesang-Klamm začínající ve Spitalu am Pyhrn. Jde o nejdelší schůdnou skalní rokli v Rakousku. Kromě pěších stezek byly vyznačeny také jezdecké trasy, díky kterým můžete tuto nádhernou krajinu poznávat ze hřbetu koně. Ani cyklisté nepřijdou zkrátka, najdou tady pohodové i náročné trasy. Na své si zde přijdou rovněž milovníci golfu, na něž zde čeká nové 18 jamkové hřiště Windischgarsten Pyhrn Priel, které je určeno jak pro zkušené hráče, tak i pro začátečníky.

Sedačkovou lanovkou se můžete nechat z centra Windischgarstenu vyvézt na Wurbauerkogel, kde se nachází skleněná panoramatická rozhledna nabízející úžasný výhled do krajiny. Návrat zpět do údolí si pak můžete zpestřit jízdou po nejdelší sáňkařské dráze v Evropě. Lanovek je v oblasti celkem 5 a tak se můžete snadno dostat na některý z okolních vrcholů. Velmi atraktivní je například Warscheneck, kam vede i pěší stezka.

Jednotlivé vesničky, které jsou roztroušené ve zdejší pohádkové krajině, nabízí nejrůznější zajímavosti, památky a jedinečnou atmosféru. Například v zimním lyžařském středisku Hinterstoder můžete navštívit muzeum Alpineum zaměřené na dobývání Alp, v St. Pankraz zase jedinečné Myslivecké a lovecké muzeum věnované zvířatům, myslivosti a pytláctví. Jestliže přijedete do Pyhrn – Prielu v zimním období za účelem lyžování, jistě vás překvapí, že zde častěji uslyšíte češtinu než němčinu. Českých návštěvníků bývá ve zdejších lyžařských střediscích vzhledem k malé vzdálenosti od hranic docela požehnaně. Mezi jednotlivými areály je možné se pohybovat pomocí skibusů. Pyhrn – Priel nabízí dvě hlavní a velmi kvalitní lyžařská střediska, která se mohou pochlubit vysokým komfortem služeb, kvalitním lyžováním a nepříliš vysokou návštěvností. Jde o střediska Wurzelalm a Hinterstoder.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Rakousku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Rakousku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Rakouska

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Rakouska za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Rakousko.Světadíly.cz jsou komplexním průvodcem po Rakousku. Najdete zde články, rady a informace na cesty, průvodce rakouskými městy Vídeň, Salzburg a dalších, informace o lyžařských letoviskách i obecné informace o lyžování v Rakousku. Rakousko je země snadno dostupná, proto zde najdete i informace o zajímavých vesničkách a tipy na krátké výlety. Součástí jsou i zájezdy do Rakouska, poznávací zájezdy, lyžařské zájezdy a pobyty spojené s golfem.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | USA