Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

St. Wolfgang

Na severním břehu jezera Wolfgangsee leží v oblasti Salzkammergutu (Solná komora) oblíbené městečko St. Wolfgang. Jedná se oblíbené turistické místo a jedno z nejkouzelnějších rakouských městeček vůbec. Městečko je obklopené zasněženými štíty hor, zalesněnými hřebeny, které v nejvyšších polohách přecházejí ve skalnaté partie a lákají k vysokohorské turistice či k dlouhým procházkám.

St. Wolfgang je ideální místo pro letní i zimní dovolenou. Romantiky jistě zláká návštěva hlubokých údolí či sto let stará ozubená dráha Schafbergbahn, končící ve výšce 1734 m n. m. Trasy pro cyklistická kola - cyklistická stezka okolo Wolfgangsee či stezka vedoucí do Bad Ischlu. Kola si lze vypůjčit v půjčovně kol v Bad Ischlu.

St. Wolfgang se nachází 10 km západně od Bad Ischlu a 35 km jihovýchodně od Salzburku. Podle legendy město vyrostlo kolem kaple, kterou postavil německý biskup Wolfgang, učitel císaře Jindřicha II. Biskup se dočkal kanonizace a jeho kaple se stala vyhledávaným poutním místem. V 15. století ji nahradil kostel, jenž je dodnes skvostem městečka. Pyšní se gotickým oltářem od Michaela Pachera, barokním oltářem nebo úžasně dekorovanou kazatelnou od Meinrada Guggenbichlera. Turisty do St. Wolfgangu láká také hotel Im Weißen Rössl, který inspiroval Roberta Stolze, autora stejnojmenné operety Hostinec U Bílého koně.

Jedním z významných jezer Solné komory je Wolfgangsee, nacházející se na hranici Horního Rakouska a Salcburska. Rozhodující část vodní plochy sice spadá do Salcburska, na hornorakouské straně však leží nejdůležitější z pobřežních turistických cílů – půvabné městečko St. Wolfgang im Salzkammergut. Jméno dostalo po svém zakladateli, řezenském biskupovi. Od 13. do 15. století, kdy ještě patřilo Bavorsku, byl zdejší kostel důležitým poutním místem. Křídlový hlavní oltář pro něj vytvořil Michael Pacher. V roce 1506 přešel St. Wolfgang do vlastnictví Habsburků.

Kromě Pacherova jsou v kostele i další vzácné oltáře (barokní od Thomase Schwanthalera z roku 1675 a další z přelomu 17. a 18. století). Mimořádně kvalitní voda ve Wolfgangsee láká každý rok návštěvníky ke koupání, vodním sportům a vyjížďkám na loďce. Na přilehlý vrchol Schafbert (1 782 m n. m.) vede zubačka, odtud dál potom značené turistické stezky.

Tip na výlet
V horní, salcburské části jezerního pobřeží se nachází městečko St. Gilgen, přístupné po silnici vedoucí po západní straně. Letní středisko St. Gilgen leží na břehu jezera Wolfgangsee v podhorském prostředí (až 1 520 m n. m.), známém svou neobyčejně zachovalou přírodou. Dnes funguje zejména jako turistické a lázeňské letovisko. Vyjíždějí odsud vyhlídkové lodě, na vrcholek hory Zvölferhorn (1521 m) vede lanovka. Můžete zde navštívit muzeum lidových hudebních nástrojů z celého světa (Musik Instrumente Museum der Völker St. Gilgen) nebo se podívat ke břehu jezera, kde stojí Villa tonder, realizace českého architekta Jana Kotěry z roku 1906.

Kromě koupání v jezeře a turistických aktivit nelze zapomenout na okolní hodnotné památky ve městech jako Bad Ischl (císařský palác) či St. Wolfgang. Lákavou podívanou skýtá vyhlídka z tisícové hory Schaftberg čnící uprostřed jezera.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Rakousku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Rakousku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Rakouska

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Rakouska za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Rakousko.Světadíly.cz jsou komplexním průvodcem po Rakousku. Najdete zde články, rady a informace na cesty, průvodce rakouskými městy Vídeň, Salzburg a dalších, informace o lyžařských letoviskách i obecné informace o lyžování v Rakousku. Rakousko je země snadno dostupná, proto zde najdete i informace o zajímavých vesničkách a tipy na krátké výlety. Součástí jsou i zájezdy do Rakouska, poznávací zájezdy, lyžařské zájezdy a pobyty spojené s golfem.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | USA