Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

NP Kalkalpen

Národní park Kalkalpen byl vyhlášen v roce 1997 a rozkládá se na více než 20 000 hektarech spolkové země Horní Rakousko (oblast Pyhrn - Eisenwurzen). Geologicky spadá pod Severní vápencové Alpy a nalezneme zde dvě pohoří Reichraminger Hintergebirge, známé svými divokými lesy a hlubokými kaňony, a Sengsengebirge - 20 km dlouhý masiv s nejvyšší horou Hohe Nock (1,963 m). Horské masívy jsou tvořeny vápencem a dolomitem.

Jako vstupní brána k poznávání národního parku slouží městečko Molln, ležící poblíž malebné tematické Železné cesty (Eisenstrasse), která prochází regionem, kde se již od pradávna dobývala železná ruda. V samotném městečku můžete kromě informačního centra národního parku Kalkalpen navštívit rovněž místopisné muzeum.

V národním parku Kalkalpen nejsou ani ledovce, ani monumentální stěny. Jejich unikátnost je ukryta v hlubokých lesích, které jsou domovem mnoha ohrožených zvířat a rostlin. Čtyři pětiny území Kalkalpen jsou tvořeny divokými lesy, které jsou ponechány v původní nenarušené podobě. Smrkové, modřínové, ale hlavně bukové lesy jsou zdrojem přírodních obnovitelných zdrojů, domovem stovek druhů zvířat a rostlin. Uchránit tento biotop před větším zásahem lidské civilizace je hlavní úkol jeho strážců. Výsledkem je prostředí, které je domovem 30 druhů savců, 80 druhů hnízdících ptáků a stovek druhů rostlin. K nejvzácnějším patří například medvěd hnědý, rys, černá zmije nebo zlatý orel, který se stal symbolem celé oblasti. Kromě lesů najdou turisté v národním parku Kalkalpen hluboká údolí, mnoho jeskyní i rozsáhlých rašelinišť.

Jde o rozsáhlou krasovou oblast (název Kalkalpen znamená Vápencové Alpy) a zároveň zásobárnu pitné vody. Nadmořská výška stoupá od 395 m až k nejvyššímu bodu – vrcholu Hoher Nock – v 1963 metrech. Parkem vede řada značených turistických i cyklistických tras po horských loukách a hlubokých údolích. Vzhledem k nižším nadmořským výškám se nejedná o fyzicky náročné výlety a jsou tak vhodné pro rodiny s dětmi. Přes 500 km cyklostezek zavádí do nejodlehlejších míst nebo se turisté mohou spustit do některých z 67 jeskyní. V tomto případě však budete potřebovat profesionálního průvodce.

Můžete se zúčastnit i organizovaných tematických vycházek a vyjížděk (na kole i koňmo). Správa parku pořádá i tzv. toulky pro ornitology, výpravy za poznáváním alpské květeny či vycházky po horských pastvinách, projížďky na koni anebo jednodenní raftování.

Pro poznávání národního parku Kalkalpen je nejlepším obdobím léto. Při svém botanickém putování můžete objevit známé, ale i méně známé květy nebo se můžete vydat hned při rozbřesku dne s hajným národního parku do Gamsgebirg nebo si alespoň vychutnat západ slunce. Návštěvníci zde můžou zažít botanickou zahradu přímo v Alpách – tisíce hořců, alpských růží a asi 20 ti druhů alpínek v plném květu na největší alpské náhorní jezerní planině – skvělých průzračných jezer je celkem 6. Jsou snadno dostupná krásnými túrami.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Rakousku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Rakousku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Rakouska

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Rakouska za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Rakousko.Světadíly.cz jsou komplexním průvodcem po Rakousku. Najdete zde články, rady a informace na cesty, průvodce rakouskými městy Vídeň, Salzburg a dalších, informace o lyžařských letoviskách i obecné informace o lyžování v Rakousku. Rakousko je země snadno dostupná, proto zde najdete i informace o zajímavých vesničkách a tipy na krátké výlety. Součástí jsou i zájezdy do Rakouska, poznávací zájezdy, lyžařské zájezdy a pobyty spojené s golfem.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | USA