Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Attersee

Attersee, česky Atterské jezero (také Kammerské jezero, německy Kammersee) je jezero v severním Rakousku v Alpách. Má rozlohu 46,7 km² a dosahuje maximální hloubky 171 m. Leží v nadmořské výšce 467 m. Na břehu leží města Attersee a Kammer. Do jezera přitéká řeka Seeache z Mondsee a ze severního konce odtéká řeka Ager (povodí Dunaje). Na jezeře je rozvinutá lodní doprava.

Jezera Irrsee, Mondsee a Attersee tvoří v hornorakouské části solné komory jakési „účko“. Attersee (občas zvané také Kammersee) je největším jezerem nejen v Solné komoře, ale také v celých rakouských Alpách. Jeho délka dosahuje 20 km a šířka až 4 km.

Prázdninová oblast Attersee – Solná komora je vhodným místem pro dovolenou. Návštěvníky zde čeká nedotčená příroda kolem největšího vnitrozemského jezera Rakouska. A nejen to, tato oblast získala věhlas také tím, že zde turisté najdou souhru přírody a kulturních zážitků.

Attersee oplývá mimořádně kvalitní vodou, v níž žije i mnoho ryb. Největší přítok, potok Seeache, sem přivádí vodu z nedalekého jezera Mondsee. Na východě se zvedají vrcholky pohoří Höllengebirge. Pobřeží lemují půvabná městečka, z nichž se v létě stávají oblíbené turistické cíle. Nejdůležitější z nich je městečko Attersee. Populární zde jsou samozřejmě vyjížďky lodí. Zdejší region se snaží nalákat návštěvníky na osobnost malíře Gustava Klimta, který u jezera často pobýval v rodině své milenky Emilie Flögeové.

V oblasti Attersee – Solná komora si přijdou na své aktivní sportovci, milovníci kultury i rodiny s dětmi. Sportovci se zde mohou věnovat nejrůznějším druhům vodních sportů a mnoha dalším aktivitám na souši i ve vzduchu. Attersee je díky své čistotě vody, kdy je vidět až do hloubky 20 m, eldorádem pro potápěče. Nachází se zde největší potápěčské centrum v celém Rakousku.

Jako jediné jezero v Solné komoře nikdy nezamrzá, což vytváří výborné předpoklady například pro výcvik potápění, jelikož umožňuje celoroční přístup ke zkoumání podvodního světa. Z hlediska bezpečnosti potápění jsou některá místa, zejména Schwarze Brücke, pro ponor v jezeře velmi nebezpečná a vhodná pro zkušené potápěče, což dokládá i množství pamětních křížků na břehu jezera. Zároveň s potápěním je na jezeře sportem číslo jedna jachtaření.

Jezero určitě naláká k řadě dalších aktivit, jako je vodní lyžování, plachtění, rybaření, surfování, parasailing a další sporty, které vám zdvihnou hladinu adrenalinu v krvi. Na souši se pak můžete věnovat horolezectví, cyklistice na cyklostezkách i v horách, pěší turistice, jezdectví, golfu, tenisu a dalším sportovním disciplínám.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Rakousku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Rakousku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Rakouska

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Rakouska za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Rakousko.Světadíly.cz jsou komplexním průvodcem po Rakousku. Najdete zde články, rady a informace na cesty, průvodce rakouskými městy Vídeň, Salzburg a dalších, informace o lyžařských letoviskách i obecné informace o lyžování v Rakousku. Rakousko je země snadno dostupná, proto zde najdete i informace o zajímavých vesničkách a tipy na krátké výlety. Součástí jsou i zájezdy do Rakouska, poznávací zájezdy, lyžařské zájezdy a pobyty spojené s golfem.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | USA