Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Hochficht

(930 – 1338 m. n. m.)
Lyžařský areál Hochficht
leží na rakouské straně Šumavy nedaleko Lipenské přehrady. Svůj název areál získal po nejvyšším místním vrcholu Hochficht – česky Smrčina, měřícím 1338 metrů nad mořem.  Lyžařský areál nabízí lyžování na perfektně udržovaných a zasněžovaných tratích. Představuje tak nejkvalitnější areál v okolí 250 km od Prahy.

Celkově je zde lyžařům k dispozici 23 km sjezdových tratí, z nichž 5 je modrých, 4 červené a 1 černá. Přeprava lyžařů je zajištěna 5 vleky a 3 sedačkovými lanovkami s přepravní kapacitou 11 tisíc osob za hodinu. K lyžování slouží jihozápadní a jižní svahy, které díky své orientaci a menší nadmořské výšce musí být pravidelně zasněžovány technickým sněhem. V areálu se nachází 3 kopce navzájem propojené vleky a 10 sjezdovkami. Mezi kopci tak vnikla unikátní lyžařská houpačka. Na západní straně Hochfichtu se nachází 2 sjezdovky tvořící centrum areálu - 2 km dlouhá červená Standardstrecke s homologací FIS a 3,4 km dlouhá modrá Zwieserwiese. Sjezdovky uspokojí i náročnější lyžaře a obsluhovány jsou moderní odpojitelnou  4 - sedačkovou lanovkou. Na druhý kopec Reischlberg, neboli Hraničník se pak dostanete pomocí kotvy do výšky 1281 metrů nad moře. Z jeho vrcholu vede červená a modrá sjezdovka, které jsou poměrně úzké a proto na nich nebývá mnoho lyžařů. V polovině kopce můžete také odbočit na širokou modrou pláň se dvěma vleky, odkud je možné se vydat ke třetímu kopci Zwieselbergu. Sjezdovky na něm najdete na všech stranách. Na východní straně je červeno-černá FIS trať Zwieselberg a také jedna červeno-modrá zvaná Zwieselberg Family. Západní strana je určena pro Schwarzenbergabfahrt, což je 1400 metrů dlouhá a také dostatečně široká trať. U dolní stanice lanovky Schwarzenberg je bezplatné parkoviště.

Oblast okolo Hochfichtu je také rájem pro vyznavače běžeckého lyžování. V sedle pod ním se u hraničního přechodu Zvonková nachází běžecký areál Schöneben se 70 km upravovaných a značených tratí. Snowboardisté si mohou zařádit v novém snowparku umístěném pod vrcholem Hochfichtu vedle červené Standardstrecke. Pokud vás během lyžování přepadne hlad, zaženete jej v samoobslužné restauraci a baru přímo u stanice sedačkové lanovky na Hochficht. Výhodou areálu je jeho snadná dostupnost pro lyžaře z České republiky, od Prahy je vzdálen jen 220 km.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Rakousku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Rakousku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Rakouska

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Rakouska za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Rakousko.Světadíly.cz jsou komplexním průvodcem po Rakousku. Najdete zde články, rady a informace na cesty, průvodce rakouskými městy Vídeň, Salzburg a dalších, informace o lyžařských letoviskách i obecné informace o lyžování v Rakousku. Rakousko je země snadno dostupná, proto zde najdete i informace o zajímavých vesničkách a tipy na krátké výlety. Součástí jsou i zájezdy do Rakouska, poznávací zájezdy, lyžařské zájezdy a pobyty spojené s golfem.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | USA