Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Traunsee

Jezero Traunsee patří k největším v Solné komoře. Je položené mezi skalnatým masivem Traunstein a vápencovým pohořím Höllengebirge. Jezero dosahuje délky 12 km, šířky až 3 km a hloubky 191 m. Na východě od něj se zvedá vrch Traunstein (1 691 m). Centrem turistiky je větší město Gmunden ležící zcela na severním konci jezera.

Turistika v oblasti jezera Traunsee ožívá především v letních měsících. Teplota vody v srpnu dosahuje hodnoty kolem 20 °C. Na tomto jezeře se zejména v létě provozuje množství vodních sportů. Především potápění, jachtaření, vodní lyže nebo windsurfing.

Rovněž lodní provoz na jezeře je čilý. Za povšimnutí stojí kolesový parník Gisela, poháněný ještě parním strojem a parník Žofie, který vyplul na vodu poprvé již v roce 1839 a je prvním parníkem poháněným lopatkovým kolem. Na jižním okraji jezera vede z části obce Ebensee zvané Oberlangbath lanovka na vrchol Feuerkogel (1 592 m) v pohoří Höllengebirge.

V roce 2005 byl ve vodách tohoto jezera nalezen vrak amerického stíhacího letounu, který se do jezera zřítil 8. května 1945, což byla poslední ztráta tohoto letounu v Evropě. Padesát let byl stroj nezvěstný a po jeho nálezu ve vodách Traunsee byl vrak převezen a zrekonstruován v USA.

Východní břeh jezera je velmi málo osídlený a přístupný po silnici jen zhruba do poloviny své délky. Tomuto břehu jezera vévodí vápencový masiv Traunstein - 1 691 m, patřící do skupiny pohoří Salzkammergutberge. Na západním břehu Traunsee je infrastruktura hustší. Nachází se zde např. obec Altmünster, kemp či přístaviště lodí. Na jihu se jezera se svahy pohoří Salzkammergutberge pomalu prolínají s vyšším pohořím Totes Gebirge (Mrtvé hory).

Dříve sloužil jako ženský klášter. Mezi nejnavštěvovanější místa v okolí jezera Traunsee patří nevelká vesnička Traunkirchen, ležící na východním břehu. Na malém poloostrově, který se „zakusuje“ do jezera, stojí malebný farní kostel Traunkirchen, který svojí polohou vysoko na skále působí jako hrad. V roce 1020 zde byl založen ženský benediktinský klášter, jenž – s přestávkou způsobenou rozsáhlým požárem – fungoval do roku 1573. Později, v 17. a 18. století, patřil jezuitům, kteří nechali na základech staršího gotického chrámu postavit barokní kostel (Pfarrkirche).

Uvnitř se nachází proslulá rybářská kazatelna ve tvaru loďky z roku 1573 sv. Petra coby rybáře od Thomase Schwanthalera. Každý rok na Boží tělo se v Traunkirchenu koná procesí na loďkách, a to již od první poloviny 17. století. K malebným místům patří rovněž kaple Johannesbergkapelle, která se vypíná na skále nad vesničkou a jezerem.

Západně směrem na Salzburg se nachází největší rakouské alpské jezero Attersee, jež je 20 kilometrů dlouhé a 3 kilometry široké.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Rakousku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Rakousku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Rakouska

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Rakouska za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Rakousko.Světadíly.cz jsou komplexním průvodcem po Rakousku. Najdete zde články, rady a informace na cesty, průvodce rakouskými městy Vídeň, Salzburg a dalších, informace o lyžařských letoviskách i obecné informace o lyžování v Rakousku. Rakousko je země snadno dostupná, proto zde najdete i informace o zajímavých vesničkách a tipy na krátké výlety. Součástí jsou i zájezdy do Rakouska, poznávací zájezdy, lyžařské zájezdy a pobyty spojené s golfem.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | USA