Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Vorderstoder

Jen několik mále kilometrů od známého a oblíbeného lyžařského střediska Hinterstoder, kde se pravidelně koná lyžařský závod Ski – Weltcup, se nachází obec Vorderstoder. Jde o jednu z nejvýše položených horských obcí v Horním Rakousku. Leží v nádherné až pohádkové krajině, které dominují vrcholky pohoří Totes Gebirge.

Vorderstoder je oblíbenou destinací mnoha sportovně založených turistů. Je ideálním místem pro všechny, kdo si chtějí odpočinout od shonu velkoměst a zapomenout na každodenní starosti. Zdejší klid je skvělý pro odpočinek a načerpání nových sil. V obci dnes žije okolo 780 stálých obyvatel, kteří jsou velmi přívětiví a k zahraničním návštěvníkům pohostinní.

Díky své poloze v nadmořské výšce okolo 810 metrů se může Vorderstoder v zimních měsících pochlubit dostatečnou sněhovou pokrývkou. Svahy okolních hor, jako je Spitzmauer, Velký nebo Malý Priel jsou tak ukryty pod sněhovou peřinou až do jara. Nabízí se tady skvělé podmínky pro lyžování, užijí si zde jak zkušení lyžaři, tak i začátečníci.

Z Vorderstoderu se můžete bezplatným skibusem přepravit do sousedního o něco většího lyžařského střediska Hinterstoder, kde na vás čekají další možnosti lyžování. Hinterstoder je vzdálený asi 5 kilometrů a nabízí 10 km lehkých tratí, 15 km středně těžkých a 10 km poměrně náročných tratí pro zdatné lyžaře. Za nejtěžší je považována sjezdovka, na níž se v polovině prosince jezdí světový pohár. O přepravu lyžařů se starají jak kabinové, tak i sedačkové lanovky a samozřejmě také vleky. V této oblasti si do sytosti užijí také běžkaři, na které zde čekají kilometry upravovaných tratí a bruslaři, pro které je připraveno hřiště.

Ve Vorderstoderu není zapomínáno ani na nejmenší návštěvníky. Ty nejvíce potěší lesní a vodní hřiště Stodertaler Wald und Wasserspielplatz im Zwergental, zkráceně SWUWIZ. Prochází tudy také turistická stezka inspirovaná nejrůznějšími pohádkami. Děti se na ní mohou setkat například se Stodertálskými trpaslíky. Pokud byste rádi poznali okolí a přírodu Vorderstoderu, můžete se procházkami dostat do mnoha zajímavých míst. K okolním atraktivitám patří například vesničky Schafferteich, Windhagersee, Steyrsbergerreith nebo Zellerhütte.

 
 

Náš tip

Poznávací zájezdy do USA a Kanady

To nejlepší ze východu USAPoznávací zájezdy po nejkrásnějších pamětihodnostech USA a Kanady, městech i národních parcích. CK Simon Tourist.

Plavba po rudém moři včetně letenky

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři. Kromě Egypta poznáte také Saudskou Arábii, navštívíte jordánskou Petru a zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Rakousku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Rakousku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Rakouska

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Rakouska za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Rakousko.Světadíly.cz jsou komplexním průvodcem po Rakousku. Najdete zde články, rady a informace na cesty, průvodce rakouskými městy Vídeň, Salzburg a dalších, informace o lyžařských letoviskách i obecné informace o lyžování v Rakousku. Rakousko je země snadno dostupná, proto zde najdete i informace o zajímavých vesničkách a tipy na krátké výlety. Součástí jsou i zájezdy do Rakouska, poznávací zájezdy, lyžařské zájezdy a pobyty spojené s golfem.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | USA