Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Rosenau am Hengstpaß

V jihovýchodní části hornorakouského okresu Kirchdorf se rozkládá malebná obec Rosenau am Hengstpass, kde žije okolo 740 obyvatel. Nachází se v nadmořské výšce 690 metrů, na okraji Národního parku Kalkalpen, který je rájem pro milovníky přírody. Pobyt zde tak ocení milovníci klidu, pohody a nejrůznějších sportovních aktivit.

Na návštěvníky čeká v Rosenau am Hengstpass nádherná nedotčená příroda tvořená hustými lesy, mohutnými horskými vrcholy, divokými roklemi a průzračně čistými horskými potoky. Skvěle si zde užijete jak letní, tak samozřejmě i zimní dovolenou. Pokud toužíte uniknout od každodenního shonu a ruchu velkoměst, bude pro vás dovolená v Rosenau am Hengstpass tím pravým odpočinkem.

V 16. století procházela obcí významná obchodní cesta do Ennstalenu, po které se převážel proviant a železo. Velkou tradici má v obci dřevozpracující průmysl, který je zdrojem příjmů dodnes. Od 60. let 20. století se začal v Rosenau am Hengstpass pomalu rozvíjet turistický ruch a začaly zde být stavěny první ubytovací kapacity. V současnosti je možné se ubytovat v hotelích i penzionech nejrůznějších cenových kategorií. O hladové žaludky se starají mnohé restaurace. Velkým zážitkem bude jistě návštěva některé z horských chat, kde si kromě gurmánského zážitku vychutnáte také tradiční lidovou hudbu.

Obec Rosenau am Hengstpass je významná především z hlediska sportovního vyžití. V zimním období se sem sjíždějí lyžaři, snowboardisté, běžkaři a další sportovně založení lidé, kteří si chtějí užít pohybu v nádherné zasněžené krajině Horního Rakouska. Na lyžaře zde čeká množství upravených sjezdovek nejrůznějších délek a náročností. Na své si zde přijdou začínající i zkušení lyžaři. Na běžkaře zde čeká okolo 20 kilometrů udržovaných běžeckých tratí, které navíc nabízí nádherné výhledy do okolí.

Rosenau am Hengstpass je vybavena také 1,3 km dlouhou osvětlenou sáňkařskou dráhou, která skvěle pobaví nejen děti, ale i dospělé. Její konečná stanice je u hospody Zottensberg Maurerwirt, kde si můžete hned dát něco teplého na zahřátí. Zkrátka nepřijdou ani nelyžaři a pěší turisté, ti se mohou vydat na procházku třpytící se zasněženou krajinou se sněžnicemi. Okolní vysoké kopce jsou lákadlem pro rogalisty a vyznavače paraglidingu. Místní zajímavostí je panoramatická věž Wurbauerkogel s restaurací, která byla vybudována na stejnojmenném kopci. Na jeho vrchol se dostanete pohodlně lanovkou. Za hezkého počasí si můžete z vyhlídky najednou užívat výhled na 21 zasněžených dvoutisícovek.

 
 

Náš tip

Poznávací zájezdy do USA a Kanady

To nejlepší ze východu USAPoznávací zájezdy po nejkrásnějších pamětihodnostech USA a Kanady, městech i národních parcích. CK Simon Tourist.

Plavba po rudém moři včetně letenky

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři. Kromě Egypta poznáte také Saudskou Arábii, navštívíte jordánskou Petru a zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Rakousku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Rakousku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Rakouska

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Rakouska za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Rakousko.Světadíly.cz jsou komplexním průvodcem po Rakousku. Najdete zde články, rady a informace na cesty, průvodce rakouskými městy Vídeň, Salzburg a dalších, informace o lyžařských letoviskách i obecné informace o lyžování v Rakousku. Rakousko je země snadno dostupná, proto zde najdete i informace o zajímavých vesničkách a tipy na krátké výlety. Součástí jsou i zájezdy do Rakouska, poznávací zájezdy, lyžařské zájezdy a pobyty spojené s golfem.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | USA