Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Edlbach

Hornorakouská obec Edlbach ležící v údolí Windischgarsten je známým centrem turistického ruchu. Prožít zde můžete idylickou dovolenou uprostřed nádherné nedotčené přírody, kde budete obklopeni horskými velikány. V současnosti v obci žije necelých 700 obyvatel, kteří jsou velmi pohostinní a srdeční.

Edlbach se rozkládá v nadmořské výšce 600 až 900 metrů, což jí zajišťuje v zimním období dobré sněhové podmínky. Obec se může pochlubit dlouholetou historií, původně patřila k bavorskému knížectví, od 12. století ke knížectví rakouskému. V období napoleonských válek byl Edlbach několikrát obsazen. Od roku 1918 je součástí rakouské spolkové země Horní Rakousko.

V současnosti je oblíbeným cílem turistů, kteří mají rádi aktivní trávení dovolené. V létě si zde mohou užívat pěší turistiky a v zimě skvělého lyžování a dalších zimních sportů. Ubytování zajišťují četné hotely a penziony, k sehnání jsou levnější pokoje, ale i luxusní apartmány. Stejně tak najdete v Edlbachu také dostatek restaurací, kde můžete ochutnat tradiční rakouská jídla.

Velkým lákadlem Edlbachu je rozlehlé 18 jamkové golfové hřiště Windischgarsten Pyhrn-Priel par 72, které je určeno jak pro začínající, tak i zkušené golfisty. Na své si v Edlbachu ale přijdou také milovníci pěší turistiky, pro které je zde připraveno mnoho kilometrů turistických stezek s pěknými vyhlídkovými místy. Atraktivním místem pro výlet je například mlýn Ramitscheder-Mühle.

Nejvíce vytížen však bývá Edlbach v zimě, kdy jsou okolní kopce skryty sněhovou pokrývkou. Lanovkou je možné se dostat na kopec Moosgieler Bühel nebo na vzdálenější Wurberg a užívat si báječného lyžování. Pokud patříte mezi zdatné alpinisty, můžete se pokusit vyšplhat na horu Seespitz a Imitzberg nebo Großer Pyhrgas. K nejvyšším bodům v okolí patří Gastner Eck nebo Knirschensteinberg, Stummerkogel, Kampleck nebo Lugkogel. Pro lyžaře se zde nabízejí doslova ideální podmínky, z vrcholů místních kopců vedou sjezdovky nejrůznějších délek a náročností.

Pokud také patříte k milovníkům zimních sportů, určitě uvítáte možnost bruslení, běžeckého lyžování a sáňkování. Ve vzdálenosti asi 4,5 kilometru od obce se rozkládá jezero Gleinkersee, které v létě slouží jako přírodní koupaliště a v zimě zamrzá. Je tak skvělým místem pro bruslaře. V Edlbachu se nachází osvětlená sáňkařská dráha vedoucí od hostince Zottensberg k hostinci Maurerwirt v Rosenau. Další možností aktivního trávení volného času je procházka se sněžnicemi nebo vyjížďka v kočáře taženém koňmi. Pokud se v Edlbachu ocitnete v období Adventu, budete se moci zúčastnit adventního trhu „Advent bei der Mühle“ a nakoupit tradiční dřevěnou, skleněnou či textilní vánoční výzdobu, popřípadě nějaké vánoční dárky.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

MEXIKO - Velký okruh

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách Mexika - Teotihuacan, Mexico-City centrum, svatyně GUADALUPE, muzeum antropologie, Tula, město Chiapa de Corzo, Canyon Sumidero, Palenque a další. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Rakousku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Rakousku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Rakouska

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Rakouska za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Rakousko.Světadíly.cz jsou komplexním průvodcem po Rakousku. Najdete zde články, rady a informace na cesty, průvodce rakouskými městy Vídeň, Salzburg a dalších, informace o lyžařských letoviskách i obecné informace o lyžování v Rakousku. Rakousko je země snadno dostupná, proto zde najdete i informace o zajímavých vesničkách a tipy na krátké výlety. Součástí jsou i zájezdy do Rakouska, poznávací zájezdy, lyžařské zájezdy a pobyty spojené s golfem.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | USA