Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Spittal am Pyhrn

(600 - 1 870 m n. m.)
Centrem turistického regionu Pyhrn - Priel je Spital am Pyhrn, který leží mezi "Warscheneck" a "Hallermauern" na úpatí sedla "Pyhrnpass". Lyžařské středisko je vlastně na osm set let stará vesnice se zajímavým kostelem Dom am Pyhrn a starobylým, i když malým historickým jádrem. Hornorakouský Spital je od České republiky docela blízko (něco přes 300 km jízdy).

Sjezdový areál, který patří k vesnici Spital am Pyhrn, se jmenuje Wurzeralm. Je to nevelké středisko orientované na jih. Rodiny s dětmi tu ocení areál s pohyblivým kobercem a spoustou pomůcek pro nejmenší lyžaře. Nahoře na mezistanici jsou pro ty, kteří nedají dopustit na bílou stopu, připraveny dobře udržované běžecké stopy.

Sjezdovky tu nejsou extrémně náročné, ale nabízejí dobré lyžování uprostřed panenské přírody. Není to lyžování pro sportovní fanatiky, ale spíše pro milovníky romantické přírody. V obou areálech (Spital i blízkém Hinterstoder) je k dispozici 34 km sjezdovek, 9 km modrých, 21 km červených a 4 km černých Vleky a lanovky: 14 vleků, 4 sedačky, 1 kabinka a 1 pozemní lanovka, a v mezistanicích a v údolí je celkem 100 km upravených běžeckých tratí.

Jedna z nejmodernějších "zubaček" v Rakousku stoupá po povrchu i třemi tunely, překoná šest set metrů výškového rozdílu, aby lyžaře vyvezla na široké, mírně zalesněné plató. Odtud, z přestupní stanice Wurzeralm (1400 metrů), se rozbíhají další lyžařské terény. Osm sjezdovek není příliš náročných - dvě modré, zbytek červených. Hlavní červená sjezdová trať podél "zubačky" do údolí je vybavena sněhovými děly. Tratě jsou ale pověstné dostatkem sněhu. Lyžuje se tu od listopadu až do dubna.

S lyžařkou oblastí Wurzeralm má Spital am Pyhrn, obec na hranici se spolkovou zemí Steiermark nejenom nejrychlejší kolejovou lanovku, ale také ráj pro fanoušky prkna všech požadavků. Asi 20 km sjezdovek a zařízení "Sunny Kids Park" pro lyžařské hvězdy se od rána starají o bohatý program a zábavu při zimním sportu.

Pro přátele běžkování je v obci Spital am Pyhrn řada běžkařských stop ve třech výškových úrovních, které zaručují zábavu. Pobyt si můžete zpestřit vandrováním na sněžnicích, lyžařskými túrami nebo jízdou na saních zapřažených koňmi.

Pokud se náhodou nevyvede počasí nebo si budete chtít od lyží oddechnout, můžete navštívit tamní muzeum Alpineum, kde se dozvíte mnohé o fauně i flóře národního parku Kalkalpen i o životě a historii tamních horalů. K dispozici je tu také sáňkařská dráha nebo bazén se saunou ve Spital am Pyhrn.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Rakousku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Rakousku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Rakouska

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Rakouska za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Rakousko.Světadíly.cz jsou komplexním průvodcem po Rakousku. Najdete zde články, rady a informace na cesty, průvodce rakouskými městy Vídeň, Salzburg a dalších, informace o lyžařských letoviskách i obecné informace o lyžování v Rakousku. Rakousko je země snadno dostupná, proto zde najdete i informace o zajímavých vesničkách a tipy na krátké výlety. Součástí jsou i zájezdy do Rakouska, poznávací zájezdy, lyžařské zájezdy a pobyty spojené s golfem.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | USA