Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Hinterstoder

(606 m – 1858 m n. m.)
Poměrně malé lyžařské středisko Hinterstoder leží v klidném údolí Stodertal pod skalní hradbou Totes Gebirge. Je však jedním z nejdostupnějších alpských lyžařských středisek. Hinterstoder má plnohodnotné zastoupení od dětských svahů až po obtížné Hösskogel a závodní černou Hannes Trinkl Weltcupstrecke. Jsou zde i dva boulové svahy a svahy pro freeride.

Areál Hinterstoder nabízí 10 km lehkých tratí, 15 km středně těžkých a 10 km tratí pro zdatné lyžaře, v čele se sjezdovkou, na níž se jezdí v polovině prosince světový pohár. Funguje tu 1 kabinová lanovka a 2 sedačkové lanovky, 10 vleků včetně 1 cvičného. K zajímavostem lze počítat park Kinderland se 2 dopravními koberci, 2 cvičnými vleky a Skikarusellem.

Do areálu se vyvezete sedačkovou lanovkou přímo z obce Hinterstoder. Nahoře vás čeká na širokém nezalesněném plató množství restaurací s terasami poskytujícími výhled na sjezdovky. Můžete si pak vybrat ze všech možných obtížností tras od černé po rodinnou modrou sjezdovku. Sjezd až do údolí je potom skvělým zážitkem pro každého lyžaře.

Hlavní sjezdovka z řídce zalesněného vrcholu Hutterer Höss (1 858 m) klesá velkým obloukem, z něhož se postupně odděluje černá, červená a modrá, zpět na centrální plató s krytou 6sedačkou, restauracemi a dětskými paloučky. I s pouhými 30 km tratí má Hinterstoder plnohodnotné zastoupení obtížností – od školních luk přes modrou a červenou dálnici až po Hösskogel, závodní černou (Hannes Trinkl Weltcupstrecke) i dva boulové svahy, o freeridu nemluvě.

Sportovcům nabízí Hinterstoder vedle turistické oblasti “Hutterer Böden“ zařízení pro volný čas „Running & Walking Area“, které je otevřené 365 dní v roce a v zimě slouží navíc jako zimní turistická trasa. V zimním lyžařském středisku Hinterstoder se nachází Alpineum, muzeum zaměřené na dobývání Alp s mnoha interaktivními prvky. K přednostem lze počítat širokou nabídku gastronomických specialit a přímé napojení na dálniční síť Horního Rakouska.

Hinterstoder se nabízí nejen v zimě jako místo, kde se koná Skiweltcup, ale také v létě jako místo, kde můžete aktivně trávit svůj volný čas. Množství dobře označených turistických cest - jednoduché procházky nebo náročné horolezecké trasy. Především přírodní scenérie Hinterstoderu jako jezero „Schiederweiher“, vycházková oblast „Polsterlucke“ nebo vodopád „Stromboding“ nabízejí vzrušující dojmy z nedotčené přírody.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

MEXIKO - Velký okruh

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách Mexika - Teotihuacan, Mexico-City centrum, svatyně GUADALUPE, muzeum antropologie, Tula, město Chiapa de Corzo, Canyon Sumidero, Palenque a další. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Rakousku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Rakousku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Rakouska

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Rakouska za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Rakousko.Světadíly.cz jsou komplexním průvodcem po Rakousku. Najdete zde články, rady a informace na cesty, průvodce rakouskými městy Vídeň, Salzburg a dalších, informace o lyžařských letoviskách i obecné informace o lyžování v Rakousku. Rakousko je země snadno dostupná, proto zde najdete i informace o zajímavých vesničkách a tipy na krátké výlety. Součástí jsou i zájezdy do Rakouska, poznávací zájezdy, lyžařské zájezdy a pobyty spojené s golfem.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | USA