Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Prater

Prater, místo zábavy pro malé i velké, se nachází ve stejnojmenném parku založeném Josefem II. v roce 1766. Prater není jen pouť, ale i rozlehlý park hned v sousedství, který dříve zastával funkci císařské lovecké obory. Prater (Prátr) až Josef II. v polovině 18. století otevřel pro veřejnost. Od té doby se Prater stal oblíbeným rekreačním místem obyvatelů Vídně.

Jde o dozajista nejoblíbenější park Vídeňanů, posetý kaštany. Trávníky a dlouhá alej jsou doménou milovníků sluníčka a různých sportů. Nabízí možnosti pro široké sportovní vyžití - cyklostezky, tenisové kurty apod., tak i pro kulturní vyžití. Inventářem Prateru je obří ruské kolo, které svou impozantní výškou 67 metrů budilo senzaci už koncem 19. století. Dnes je především místem odpočinku a centrem relaxačních sportů. Na kraji aleje se nachází známý fotbalový stadión Ernsta Happela, kde se odehrávalo i Mistrovství Evropy ve fotbale 2008 - aréna hostila mimo jiné finále turnaje.

V západní části Prátru vyrostla již počátkem 19. století pestrá směsice zábavních podniků a hostinců, pro niž se ujal název Wurstelprater. Nostalgické pozůstatky jeho dávného půvabu přežívají i v dnešním zábavním parku v podobě staromódních strašidelných hradů, kabinetů smíchu, střelnic a stinných pivnic. V poslední době se tu ovšem prosadil i moderní zábavní průmysl.

Dominantou a známým symbolem nejen Prateru, ale i celé Vídně, je Obří kolo (Riesenrad). Bylo postaveno již v roce 1897 na počest Františka Josefa, po válce došlo z důvodu jeho poškození k obnově. Kolo je vysoké 67 metrů a má 15 kabinek, ze kterých si můžete vychutnat panorama města. Jízda na Riesenrad nabízí výhled na celou Vídeň. Kromě klasické projížďky je možné pronajmout si speciálně zařízenou kabinu pro romantickou večeři. Kromě kola si nenechte ujít malé muzeum u vchodu, kde se ve starých červených kabinách Riesenradu seznámíte s historií kola i města.

Kousek od ruského kola je nástupiště asi čtyřkilometrové úzkokolejné železnice Liliputbahn, oblíbené především u dětí. Sousední planetárium nabízí zajímavé exkurze do říše hvězd. Celý park je rozsáhlý labyrint, kde procházíte mezi jednotlivými zábavnými stanovišti za zvuku dunící pouťové hudby. Jsou zde nejrůznější klasické i více odvážné atrakce jako horské dráhy, domy hrůzy, kolotoče, točící a vystřelovací monstra, střelnice, herny, kasina - celkem přes dvě stovky míst, kde se lze pobavit. Samozřejmě zde nechybí řada různých občerstvení, hospůdek se zahrádkami a stánků se suvenýry.

Vstup do Prateru je zdarma. Platí se až při vstupu na jednotlivé atrakce. Ceny se v průměru pohybují kolem 2,5 až 5 euro za jednu jízdu. Prater je otevřen každý rok od poloviny března do konce října od deseti hodin dopoledne do jedné hodiny v noci.

 

Kontextová reklama.

Zábava i strach ve Vídni

Zábava i strach ve Vídni

Prátr – při vyslovení tohoto jména se rozzáří nejedny dětské oči. Nejstarší zábavní park Evropy dodnes láká malé i velké návštěvníky a stává se téměř nezbytnou zastávkou na cestě do rakouské metropole.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Rakousku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Rakousku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Rakouska

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Rakouska za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Rakousko.Světadíly.cz jsou komplexním průvodcem po Rakousku. Najdete zde články, rady a informace na cesty, průvodce rakouskými městy Vídeň, Salzburg a dalších, informace o lyžařských letoviskách i obecné informace o lyžování v Rakousku. Rakousko je země snadno dostupná, proto zde najdete i informace o zajímavých vesničkách a tipy na krátké výlety. Součástí jsou i zájezdy do Rakouska, poznávací zájezdy, lyžařské zájezdy a pobyty spojené s golfem.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | USA