Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Stadtpark

Vídeňský Stadtpark je místem zeleně a odpočinku a je zasvěcen hudbě. Jsou zde pomníky Antona Bruckhnera, Franze Schuberta, Franze Lehára, Roberta Stolze a samozřejmě nejznámější a nejvíce fotografovaný - pozlacený památník Johanna Strausse. Městský park byl založen v roce 1862 jako vůbec první ve Vídni. Podle návrhů malíře Josefa Szellenyho ho nechal vybudovat císař Franz Josef. Zahradníkem, který měl vytvoření tohoto parku na starost, byl Rudolf Siebeck.

Vídeňský městský park neboli Stadtpark se nachází, tak jako mnoho dalších zajímavých míst, na Ringstraße. Ringstraße obepíná první městský obvod a díky mnoha reprezentativním budovám patří k nejelegantnějším třídám na světě. V prosinci 1857 císař František Josef I. nařídil strhnout středověké městské opevnění a okázalými stavbami propůjčil Vídni císařský ráz. Vídeňská šlechta si pak podél nového bulváru, oficiálně otevřeného v roce 1865, nechala postavit paláce.

Stadtpark na levém břehu řeky Vídeňky byl navržen jako umělá krajina ve městě. Cestičky se vinou mezi zatravněnými plochami, rybníčky a krásnými výsadbami keřů a pestrobarevných květin. Stadtpark se však nejvíce proslavil pomníkem „krále valčíků“ Johanna Strausse. Tento hudebník dobyl svět svým valčíkem a operetou Netopýr ve tříčtvrtečním taktu. Hledáte nejlepší místo na vzpomínkovou fotografii? Čeká na vás právě tady, u paty zlatého pomníku Johanna Strauße, který patří celosvětově k nejčastěji fotografovaným pomníkům.

Louky, záhony, sochy a pomníky, stromy včetně cizokrajných a rybníček vytvářejí příjemnou a klidnou atmosféru. Nedávno bylo renovováno krásné schodiště s pavilony u stanice podzemní dráhy Stadtpark, dílo secesního architekta Friedricha Ohmanna.

Stadtpark se rozkládá na ploše 114 m2 a je malou říčkou Wienfluss rozdělen na dvě části, které jsou spojeny mostem. Kromě mnoha pomníků zde návštěvníci najdou také fontánu Donauweibchenbrunnen. Jde však jen o kopii, originál od H. Gassera z roku 1865 opatruje Historické muzeum města Vídně. Na jižním okraji pak stojí lázeňský pavilon Kursalon z roku 1867, kdy měly premiéru mnohé ze Straussových valčíků. Před Kursalonem jsou dokonce z květin vytvořeny funkční hodiny, okrasné keře a stromky a uprostřed je poměrně velké jezírko. Koncerty se tu pořádají dodnes od Velikonoc do konce října.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Rakousku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Rakousku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Rakouska

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Rakouska za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Rakousko.Světadíly.cz jsou komplexním průvodcem po Rakousku. Najdete zde články, rady a informace na cesty, průvodce rakouskými městy Vídeň, Salzburg a dalších, informace o lyžařských letoviskách i obecné informace o lyžování v Rakousku. Rakousko je země snadno dostupná, proto zde najdete i informace o zajímavých vesničkách a tipy na krátké výlety. Součástí jsou i zájezdy do Rakouska, poznávací zájezdy, lyžařské zájezdy a pobyty spojené s golfem.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | USA