Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Burgtheater

Ubytování ve Vídni

Burgtheater bylo založeno císařem Josefem II. již v roce 1776 jako Dvorní divadlo. V letech 1874 až 1888 byla postavena současná budova divadla na Ringstraße podle plánů architektů Carla von Hasenauera a Gotfrieda Sempere v klasicistním stylu. Divadlo se věnuje hlavně klasickým hrám světových autorů, herci tradičně patří k nejlepším rakouským umělcům. Premiéry bývají pravidelně vyprodány. Jedná se o renesanční stavbu, interiér je však ve stylu francouzského baroka.

V roce 1945 divadlo vyhořelo a k jeho znovuuvedení do provozu došlo až o deset let později – v roce 1955. V této svatyni německo-jazyčné divadelní kultury není zajímavé jen dění na jevišti, ale pozornost si rozhodně zaslouží i samotná budova, postavená v letech 1874 – 1888 podle plánů Gottfrieda Sempera a Karla von Hasenauer. Fasáda ve stylu vrcholné italské renesance s kolosálními bustami básnických velikánů nad okny, nádherný interiér se slavnostními schodišti a foyery vyzdobenými freskami a hlediště pro 1 500 diváků.

Burgtheater

Burgtheater patří k nejvýznamnějším divadlům v německy hovořícím světě a volba jeho ředitele vždy vzbuzuje politické a kulturní vášně. Premiéry tradičních i moderních her se ocitají pod drobnohledem veřejnosti a vyvolávají buď nadšené, nebo naopak pohrdavé reakce. Za ředitelování režiséra Clause Peymanna (1989 – 1999) došlo mezi ním, částmi souboru, tiskem a zčásti velmi konzervativním publikem k několika bouřlivým, ale očistným kontroverzím. Burgtheater je nadále zárukou uvádění klasického i současné repertoáru na nejvyšší úrovni. Ve foyeru najdete i velmi kvalitní knihkupectví.

Nejvýznamnějším ředitelem byl H. Laube; za jeho působení (1849–1867) se Burgtheater stal vedoucím divadlem německé jazykové oblasti; jeho inscenace se vyznačovaly péčí o dokonalý přednes a vysokou uměleckou úrovní. Od roku 1888 hrál Burgtheater v nové budově. Roku 1945 byla hlavní budova zničena bombardováním, obnovena 1955. Burgtheater má pobočnou komorní scénu Akademie-Theater (Akademické divadlo) s repertoárem zaměřeným na současné autory.

Burgtheater

Dnes je zde možné shlédnout především klasická činoherní představení. V dřívějších dobách, než byla postavena Staatsoper, se zde také hrály opery. Divadelní sezona je standardní – tedy od září do června. Ceny lístků k stání začínají už na 1, 5 euru, nejlevnější lístek k sezení lze koupit za 4 eura.

Rakouská metropole je právem považována za město divadla. To hraje v životě Vídeňanů i návštěvníků Vídně stále významnou úlohu. Každá divadelní sezona přináší plejádu pozoruhodných a často objevných premiérových titulů, často s atraktivními mezinárodními interprety. Dramaturgie místních divadelních scén je vesměs pestrá a mnohdy i velmi odvážná.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Rakousku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Rakousku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Rakouska

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Rakouska za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Rakousko.Světadíly.cz jsou komplexním průvodcem po Rakousku. Najdete zde články, rady a informace na cesty, průvodce rakouskými městy Vídeň, Salzburg a dalších, informace o lyžařských letoviskách i obecné informace o lyžování v Rakousku. Rakousko je země snadno dostupná, proto zde najdete i informace o zajímavých vesničkách a tipy na krátké výlety. Součástí jsou i zájezdy do Rakouska, poznávací zájezdy, lyžařské zájezdy a pobyty spojené s golfem.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | USA