Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Innsbruck

Innsbruck - hlavní město Alp - tyrolská metropole Innsbruck a pořadatel dvou olympiád (1964 a 1976) leží v údolí řeky Inn, zasazená mezi mohutné alpské vrcholy (na severu pohoří Karwendel, na jihozápadě Stubaier Alpen a na jihovýchodě Tuxer Alpen). Nabízí krásné historické centrum, ve kterém se navzdory masivnímu bombardování během 2. světové války dochovalo množství památek, a v zimě vynikající podmínky pro lyžaře. Patří k nejnavštěvovanějším městům v celém Rakousku vůbec.

Ve středu Innsbrucku leží gotické Staré město, ve středu Starého města stojí dům nazývaný Zlatá stříška (Goldenes Dachl) s nádherně zdobeným vikýřem, který vzdáleně připomíná gotický arkýř Karolina - ten innsbrucký je ovšem bohatě zdobený 2657 zlacenými došky. Postavil ho císař Maximilián I., který ve svém milovaném Innsbrucku zanechal více stop. Oblíbený císař má dnes v domě muzeum.

Pozdně gotický císařský palác z roku 1460 nechala v barokním slohu přestavět Marie Terezie. Tento rok se sice největší skvost (bílozlatý Obří sál s habsburskou portrétní galerií) renovuje, návštěvníci ale uvidí komnaty severního křídla a zvláštní výstavu Rakouského alpského spolku. Barokní okázalost máte možnost zakousnout dortem sachr v přilehlé kavárně Sacher.

Nejvýznamnější katedrála Alp je Hofkirche a proslulost jí zajistil mohutný náhrobek císaře Maximiliána I. Císař chtěl zvěčnit rakousko-německou vládnoucí moc založenou na habsburském císařském rodu, ze které chtěl udělat vůdčí politickou sílu v Evropě.

Bělostný zámek Ambras shlíží na Innsbruck z výše, jak se na původně středověkou pevnost sluší. Do elegantní renesanční podoby ho přestavěl císař Ferdinand II., pro něhož byl Ambras kulturním centrem země. Za pozornost stojí kromě sbírky zbraní a brnění. Na konci vsi Ellboegen nedaleko města stojí už čtyři sta let mlýn, o který se dnes dělí jedenáct statků ze sousedství. Statkáři mezi sebou volí jednoho, který se o mlýn bude nadcházející dobu starat.

Do Alp rovnou z města se dostanete lanovkou, která vede z městské části Hungerburg do horské oblasti Seegrube. Zážitek ocení hlavně děti. Za dvacet minut vás vyveze do nadmořské výšky skoro dvou tisíc metrů. S výhledem na město pod vámi si můžete užít přímo velehorského sluníčka. Prvotřídní výhled opačným směrem, tedy z města na Alpy, nabízí Městská věž (Stadturm) s kupolí ze šestnáctého století, pod kterou kdysi bydleli strážní.

Stubaiský ledovec, devět lyžařských středisek, stovky kilometrů sjezdovek. To vše najdete v okolí rakouského Innsbrucku. Po lyžování se můžete vydat na výlet třeba do malebné vesničky Kühtai nebo za kulturou či do nějaké tyrolské hospůdky přímo do Innsbrucku.

V okolí hlavního města Tyrolska Innsbrucku vzniklo několik menších lyžařských středisek, sdružených do tzv. Innsbrucker Skigrossraum. Patří sem dvě oproti sobě ležící menší střediska Glunzeger a Nordpark – Seegrube s prakticky pouze několika málo sjezdovkami, další dva větší areály Axamer Lizum a Mutters a poslední středisko víceméně na jednom kopci – Patcherkofel. Toto středisko má však za sebou dvakrát olympijské sjezdy a to v letech 1964 a 1976, čímž si získalo věhlas. Pro snowboardisty je v tomto areálu významné středisko Nordpark v němž se nachází Skyline snowboard funpark s quarterpipe a různými překážkami.

Největším lákadlem oblasti je rozhodně Stubaiský ledovec se svými více než sty kilometry sjezdovek. Cesta z Innsbrucku patří k sice méně pohodlným, je dlouhá a točitá, ale nahoře vás čeká úžasné ledové království s výhledem, který vás nabije energií na měsíce dopředu.

Nádherné horské cesty lákají k pěším procházkám. Jistě stojí za to navštívit i místní zimní zoo, ležící vysoko nad Innsbruckem. Dostaneme se k ní jízdou Hungerburg-Bahn na přibližně o 900 m výše položené Hungerburg-Plateau a dále pak řetězovou dráhou až k Hafelekar. Odměnou za tu náročnou cestu vám bude ojedinělý krásný výhled na Innsbruck s okolními oblastmi a zimními středisky.

Innsbruck však nabízí mnohem víc než lyžařská a sportovní potěšení. Třeba sjet z kopce rovnou do nákupního ráje, vpodvečer bloumat osvětlenými uličkami Starého města a popíjet svařené víno, večer naplnit kulturou či dobrým jídlem. Zajít si na koncert, do vyhlášených muzeí, vyjet lanovkou Nordkettenbahn do nejvýše položené evropské zoo "Alpenzoo" nebo poodjet kousek dál do světoznámého "Swarovski Kristallwelten" a nechat se pohltit světem křišťálového skla.

Innsbruck kulturní i sportovní

Innsbruck kulturní i sportovní

Mezi mohutnými alpskými vrcholy se v údolí řeky Inn rozkládá 120 tisícová tyrolská metropole Innsbruck. Skalní stěny pohoří Kanwendel strmě vystupují do výšky hned za posledními obytnými domy a jsou tomuto nádhernému historickému městu impozantní kulisou.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Poznávací zájezdy do USA a Kanady

To nejlepší ze východu USAPoznávací zájezdy po nejkrásnějších pamětihodnostech USA a Kanady, městech i národních parcích. CK Simon Tourist.

Plavba po rudém moři včetně letenky

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři. Kromě Egypta poznáte také Saudskou Arábii, navštívíte jordánskou Petru a zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Rakousku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Rakousku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Rakouska

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Rakouska za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Rakousko.Světadíly.cz jsou komplexním průvodcem po Rakousku. Najdete zde články, rady a informace na cesty, průvodce rakouskými městy Vídeň, Salzburg a dalších, informace o lyžařských letoviskách i obecné informace o lyžování v Rakousku. Rakousko je země snadno dostupná, proto zde najdete i informace o zajímavých vesničkách a tipy na krátké výlety. Součástí jsou i zájezdy do Rakouska, poznávací zájezdy, lyžařské zájezdy a pobyty spojené s golfem.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | USA