Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Golm

(650 – 2120 m. n. m.)
Středisko Golm ležící v západním Rakousku je vstupní branou do lyžařské oblasti Montafon. Pod tu spadá dalších 6 areálů, které jsou navzájem propojeny pravidelně jezdícími skibusy a nabízejí tak lyžování na 100 km tratí. Golm najdeme asi 10 km od dálnice, která spojuje Tyrolsko se Švýcarskem. Golm patří k nejkrásnějším a nejatraktivnějším lyžařským oblastem ve Vorarlbergu.

Lyžařům je zde k dispozici 27 km sjezdových tratí, z nichž 3 jsou modré, 6 červených a 1 černá. Nejdelší trať měří přes devět kilometrů a dosahuje převýšením 1482 metrů. Vede z nejvyššího bodu areálu až do městečka Vandans. Lanovkou Aussergolmbahn se můžete dostat na novou sjezdovku Diabolo s převýšením 312 metrů na 1500 metrech a sklonem 70%. Zalyžovat si můžete také na sjezdovce Světového poháru Weltcupabfaht "Anita Wachter", která je červená a měří 3,2 km. Přeprava lyžařů je zajištěna 2 vleky, 4 sedačkovými a 3 kabinkovými lanovkami s celkovou přepravní kapacitou 13 500 osob za hodinu. Lyžuje se převážně na severovýchodních svazích hory Golmerjoch měřící 2124 metrů nad mořem a většina tratí se nachází nad úrovní lesa. Součástí areálu je také škola snowboardingu, lyžařská školka, půjčovna lyžařské výstroje, občerstvení, bufet, restaurace, prodejna lyžařské výstroje a úschovna lyží. Vyzkoušet můžete také bruslení na ledové ploše, sáňkařskou dráhu a spoustu možností skialpinistických túr. V samotném Golmu se nachází 3 km trať pro vyznavače běžeckého lyžování. V okolí Golmu se rozeseto několik hotelů a wellness center, která poskytují relaxaci v páře, bazénu nebo v sauně. Středisko je od Prahy vzdáleno 630 km.

 
 

Náš tip

Poznávací zájezdy do USA a Kanady

To nejlepší ze východu USAPoznávací zájezdy po nejkrásnějších pamětihodnostech USA a Kanady, městech i národních parcích. CK Simon Tourist.

Plavba po rudém moři včetně letenky

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři. Kromě Egypta poznáte také Saudskou Arábii, navštívíte jordánskou Petru a zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Rakousku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Rakousku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Rakouska

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Rakouska za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Rakousko.Světadíly.cz jsou komplexním průvodcem po Rakousku. Najdete zde články, rady a informace na cesty, průvodce rakouskými městy Vídeň, Salzburg a dalších, informace o lyžařských letoviskách i obecné informace o lyžování v Rakousku. Rakousko je země snadno dostupná, proto zde najdete i informace o zajímavých vesničkách a tipy na krátké výlety. Součástí jsou i zájezdy do Rakouska, poznávací zájezdy, lyžařské zájezdy a pobyty spojené s golfem.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | USA