Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Montafon

Od Bludenzu směrem na jihovýchod se táhne 40 km dlouhé údolí Montafon, obklopené alpskými vrcholy, které mnohdy mají hodně přes dva tisíce metrů. Jižně za nimi už se zvedá třítisícový masiv Silvretta. Území bylo původně osídleno Rétoromány, Schruns je nejstarší rétorománskou vesnicí v zemi.

Montafon vyhledávají turisté jak v zimní, tak v letní sezóně. Lyžařské areály nabízejí stovky kilometrů sjezdovek a běžkařských tratí, největším zimním areálem je Silvretta Nova. Množství lanovek zpříjemňuje i letní pěší turistiku, v informačních kancelářích dostanete brožuru s vyznačenými cyklistickými okruhy.

Silnici vedoucí Montafonem lemují malebné vesničky. Kromě Schrunsu např. St. Gallenkirch s kostelem Pfarrkirche St. Gallup z 15. století, později barokně upraveným, se třemi rokokovými oltáři. Zdejší vodní park Aquarena funguje od května do září. Lanovkou se dá vyjet na louku Gargellenalpe (1730 m n. m.). V malé vesničce Partenen pak začíná vysokohorská silnice Silvretta-Hochalpenstrasse.

Montafon je areálem nabízejícím širokou škálu sjezdovek v několika střediscích. Největšími z nich jsou Silvretta Nova, Golm a Hochjoch. Oblast Montafon nabízí překrásně zasněžené pláně, čistý vzduch a lyžařskou pohodu. Tato turisty velice oblíbené oblast v rakouských Alpách nabízí lyžařům přes 222 kilometrů tratí. Polovinu sjezdovek v Montafonu tvoří ústřední Silvretta Nova, oblast nazývaná krátce Nova se sjezdovkami pro všestranné návštěvníky včetně několika náročnějších pasáží.

Největším střediskem této oblasti je bezesporu areál Silvretta Nova, který se rozprostírá na dvou kopcích, propojených několika sedačkovými lanovkami. Pro snowboardisty zde byl vybudován boarderpark. Nezalesněné středisko Golm je zase vhodné pro carving a při dobrých sněhových podmínkách můžete z Golmu dojet až do městeček Vanbans a Tschagguns. Třetí největší středisko Hochjoch se vyznačuje mírnými sjezdovkami a proto tady byl vybudován 470 m dlouhý tunel propojující tuto oblast s ostatními tak, aby si přišli na své lyžaři různých úrovní.

Přes 3 tisíce čtverečních metrů plochy zastřešeného kluziště nabízí park aktivního odpočinku Montafon. Lezení po ledovcových plochách může být také příjemným zpestřením odpoledne. Překrásné romantické procházky jsou možné všude. Stálým místem večerních setkání v Montafonu je Casa Nova u Valiserabahn v St. Gallenkirch. Veselo je ale i v jiných údolních stanicích jiných center např. v Urmonti a Remmi-Demmi. Labužníci mohou zavítat na typická jídla do starého hostince Adler v St. Gallenkirchenu.

V zimních měsících je Montafon "slepou uličkou", neboť zadní vrátka přes silnici Silvrettahochalpenstrasse jsou uzavřená. Schruns - Tschagguns je stěžejním bodem tohoto 39 km dlouhého údolí s jedenácti obcemi a zde se také ubytovává nejvíce hostů. Člověk se tu nachází mezi středisky Golm a Hochjoch a na dohled má největší skiareál - Silvretta Nova. V Schruns - Tschagguns se dá také velmi dobře pobavit. To ocení zejména ti, kteří rádi slaví až do ranních hodin a na své si přijdou i fanoušci Aprés - Ski občerstvení. Kdo hledá klid, pojede jednoduše dále do romantických postranních údolí.

Od Partenen se dostanete lanovkou Vermuntbahn a menšími autobusy do nejvyšší běžecké oblasti Vorarlbergu, do Bielerhöhe. Po celou zimu jsou zasněžené stopy na zamrzlém jezeře Silvretta - Stausee (2000 m nadmořské výšky), především nádherným scénickým zážitkem.

V celém areálu Montafon jsou snowparky s U-rampami a quarterpipy. Skvělých je také 100 km běžeckých tratí pro bruslaře i klasiky, které vedou nejrůznějšími terény. Nejslunnější trasou v okolí je známá Bielerhöhe. Zvláštností jsou speciální tratě pro psí spřežení. V celém areálu je pak 5 sáňkařských drah.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Rakousku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Rakousku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Rakouska

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Rakouska za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Rakousko.Světadíly.cz jsou komplexním průvodcem po Rakousku. Najdete zde články, rady a informace na cesty, průvodce rakouskými městy Vídeň, Salzburg a dalších, informace o lyžařských letoviskách i obecné informace o lyžování v Rakousku. Rakousko je země snadno dostupná, proto zde najdete i informace o zajímavých vesničkách a tipy na krátké výlety. Součástí jsou i zájezdy do Rakouska, poznávací zájezdy, lyžařské zájezdy a pobyty spojené s golfem.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | USA