Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Feldkirch

Malebné město Feldkirch se středověkou atmosférou leží asi 30 km jižně od Bregenzu. Slouží i jako hraniční přechod do Lichtenštejnského knížectví a přezdívá se mu „brána do Rakouska“. Město, ležící na západní hranici rakouské země Vorarlberska při hranicích se Švýcarskem a Lichtenštejnskem má asi 26 tisíc obyvatel.

Centrem staré části města je útulné starobylé náměstí s podloubím a řadou historických měšťanských domů. Sídlo je velmi staré. Bylo postaveno na základech římského vojenského tábora někdy kolem roku 850.

Poprvé byl zmíněn jako „Feldkirchun“ v listině z roku 842, v roce 1218 obdržel městská práva. Tehdy také nechal hrabě Hugo von Montfort postavit hrad Schattenburg, dodnes symbol města. Poslední z hrabat z Montfortu odprodal r. 1375 město a panství Feldkirch hraběti Leopoldu III. von Habsburg. Habsburkové Feldkirch koupili v roce 1390.

Feldkirch má krásné středověké centrum. Roku 1697 město skoro zničil požár. Dóm sv. Mikuláše, založený v roce 1287 arcibiskupem z Brixenu, představuje nejvýznamnější gotickou stavbu Vorarlberska. Procházka centrem vede přes romantická podloubí, věže a brány. Na úpatí hradu se nachází novější část města.

Schattenburg na skále nad městem je původně gotický hrad z 12. stol, který byl neustále opravován a doplňován. V současné době je považován za největší ve Vorarlbersku. Dnes v něm sídlí Národopisné muzeum. Budova radnice pochází z roku 1493, uvnitř zaujmou fresky s výjevy z historie města.

Nejteplejší částí Rakouska je právě ve Feldkirchu v nejzápadnějších oblastech země. Zhruba kilometr od centra se nachází malá zoologická zahrada (Wildpark), na konci července se ve Feldkirchu koná mezinárodní festival klaunů.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Rakousku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Rakousku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Rakouska

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Rakouska za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Rakousko.Světadíly.cz jsou komplexním průvodcem po Rakousku. Najdete zde články, rady a informace na cesty, průvodce rakouskými městy Vídeň, Salzburg a dalších, informace o lyžařských letoviskách i obecné informace o lyžování v Rakousku. Rakousko je země snadno dostupná, proto zde najdete i informace o zajímavých vesničkách a tipy na krátké výlety. Součástí jsou i zájezdy do Rakouska, poznávací zájezdy, lyžařské zájezdy a pobyty spojené s golfem.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | USA