Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Arlberg

Hranici mezi Vorarlberskem a Tyrolskem a zároveň mezi povodím Dunaje a Rýna tvoří Arlberský průsmyk (1 793 m n. m.). K železničnímu tunelu ve výšce 1 310 m, postavenému v letech 1880 – 1884, přibyl téměř o století později (1978) moderní tunel silniční, necelých 14 km dlouhý.

V létě je Arlbergský region synonymem pro vysokohorskou turistiku, v zimě pro kvalitní lyžování. Tady, v těsném sousedství Tyrolska, se před sto lety začaly odvíjet dějiny rakouského lyžařského sportu. Středisko se nachází v nadmořské výšce 1304 - 2811 m a je místem konání častých lyžařských soutěží ve sjezdovém lyžování.

Alberg nabízí především vynikající možnosti pro lyžování, zdejší areály patří k nejvyhledávanějším v Evropě. Na tyrolské straně leží oblíbené středisko St. Anton, kde se jezdí i závody Světového poháru. Na vorarlberské straně je největším resortem luxusní Lech (1 450 m). Kabinová lanovka jezdí na vrchol Rüfikopf (2 362 m), většina vleků na Kriegerhorn (2 178 m) a Zuger Hochlicht (2 377 m) na opačné straně údolí.

Přes 80 lanovek a vleků, doprava ke sjezdovkám zdarma, běžecké stopy malebným údolím podél řeky Lech, to je pouhý zlomek zimy v Arlbergu. Dobře značené a celoročně udržované turistické stezky umožňují poznávat rozmanitost přírody, historické památky a staré tradice. Několik tras začíná přímo v Lechu, obklopeném přes dva a půl tisíce metrů vysokými horami. To nejlepší je v Albergu zadarmo. Křišťálová pramenitá voda a svěží horský vzduch. Ohleduplní návštěvníci se obejdou bez automobilu. Vše je na dosah ruky nebo dostupné místním autobusem. Relaxace v horské přírodě prospívá srdci, krevnímu oběhu i nervovému systému.

Dostatek sněhu od konce listopadu do konce dubna zajišťuje horským obcím stálý příliv příznivců zimních sportů. Lech vyniká dlouhými táhlými svahy, luxusní Zürs moderními sjezdovými tratěmi a útulný Stuben, bránu Vorarlberska, vyhledávají nejčastěji rodiny s dětmi. S jediným skipasem si lyžaři vystačí na 260 km místních tratí a rovněž i na tratích v sousedních střediscích St. Anton a St. Christoph.

Pro milovníky freeridu je zde učiněný ráj, jelikož více jak 180 km sjezdů vede hlubokým sněhem. Pro snowboardisty jsou zde připraveny krásné freeridové sjezdy (např. vyhledávaná trasa z Rütikopfu) a ve středisku Lech také snowpark s mnoha atrakcemi včetně U-rampy. Oblíbenou aktivitou po náročném lyžování či snowboardování je projížďka na saních tažených koňským spřežením po zasněžených pláních.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Rakousku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Rakousku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Rakouska

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Rakouska za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Rakousko.Světadíly.cz jsou komplexním průvodcem po Rakousku. Najdete zde články, rady a informace na cesty, průvodce rakouskými městy Vídeň, Salzburg a dalších, informace o lyžařských letoviskách i obecné informace o lyžování v Rakousku. Rakousko je země snadno dostupná, proto zde najdete i informace o zajímavých vesničkách a tipy na krátké výlety. Součástí jsou i zájezdy do Rakouska, poznávací zájezdy, lyžařské zájezdy a pobyty spojené s golfem.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | USA