Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Bregenz

Na samotném západě Rakouska se na východním břehu Bodamského jezera rozkládá město Bregenz, které je hlavním městem spolkové země Vorarlbersko. Jde o dosti rušnou a moderní metropoli, která se však může pochlubit i množstvím zajímavých památek, které jí dodávají tajuplnou atmosféru s nádechem historie.

V Bregenzi ležícím v blízkosti německých, lichtenštejnských i švýcarských hranic, dnes žije okolo 28 tisíc obyvatel. Město má dvě centra – dolní a horní. Moderní a živé dolní město se rozprostírá v blízkosti jezera, zatímco tiché horní město s historickým jádrem Oberstadt najdeme na kopci.

Centrem dolní části je náměstí Kornmarktplatz, na němž najdeme Zemské muzeum vystavující expozice přibližující návštěvníkům historii města a celého regionu. Vedle budovy pošty se v moderní skleněné budově z roku 1997 nachází ještě jedno zajímavé muzeum - Kunstmuzeum Bregenz (KUB) pořádající výstavy moderního umění a architektury. Na náměstí stojí také atraktivní neoklasicistní budova divadla Theater am Kornmarkt z roku 1838. Jednou z atrakcí Bregenzu je operní, divadelní, koncertní a muzikálová scéna, jejíž součástí je největší plovoucí jeviště na světě zvané Seebühne. Nachází se přímo na hladině Bodamského jezera. Od roku 1964 se v Bregenzu pravidelně koná festival Bregenzer Festspiele.

V 15. století byla na břehu Bodamského jezera vystavěna kaple sv. Jiří, známá dnes spíše pod názvem Jezerní kaple. Voda však ustoupila a tuto barokní kapli s malou cibulovitou věží dnes mohou turisté obdivovat v dolní části města. Zajímavá je také Nepomukova kaple nebo radnice z roku 1685 stojící nedaleko. Za prohlídku stojí i neogotický kostel Herz-Jesu-Kirche, kterému dominují dvě věže. V centru dolního města se tyčí poutní kostel Mariahilf, který sice z historického hlediska není až tak významný (vznikl v období mezi světovými válkami), ale může se pochlubit jedinečnou podobou pagody. Místnímu kopci dominuje kostel St. Gallus, který byl původně gotický, ale nakonec získal barokní podobu.

Historické jádro města v horní části je přístupné po starých kamenných schodech vedoucích podél pozůstatků městského opevnění ze 13. století. Součástí tehdejšího opevnění byla i dodnes stojící věž Martinsturm. Dnes ji zdobí barokní cibulovitá kupole, která je dokonce největší v celé střední Evropě a stala se neodmyslitelným symbolem Bregenzu. Martinsturm v současnosti slouží Muzeu vojenské historie. V horní části města se můžete pokochat hrázděnou budovou staré radnice pocházející z roku 1662. V těsné blízkosti je možné navštívit zámeček Deuringschlössle, který dnes funguje jako hotel s restaurací.

Bodamské jezero je velkým turistickým lákadlem a do Bregenzu každoročně přitáhne množství turistů. Od května do září je vyhledávanou rekreační zónou, kde je možné se koupat, projet na lodi a věnovat se nejrůznějším vodním sportům. Dalším přírodním lákadlem je vrch Pfänder dosahující nadmořské výšky 1064 metrů, na který vede kabinová lanovka. Na jeho vrcholu se nachází malá zoologická zahrada specializovaná na alpskou zvířenu a funguje tam také orlí observatoř s názvem Adlerwarte. Zajímavý je ovšem i vrchol samotný, nabízí totiž jedinečné výhledy na město, jezero a přilehlé okolí.

 

Kontextová reklama.

Bregenz na břehu Bodamského jezera

Bregenz na břehu Bodamského jezera

Přímo na břehu Bodamského jezera se rozkládá město Bregenz, které je hlavním městem rakouské spolkové země Vorarlbersko. V tomto rušném a moderním městě žije okolo 28 tisíc obyvatel. Množství památek mu však dodává také tajuplnou historickou atmosféru.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Rakousku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Rakousku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Rakouska

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Rakouska za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Rakousko.Světadíly.cz jsou komplexním průvodcem po Rakousku. Najdete zde články, rady a informace na cesty, průvodce rakouskými městy Vídeň, Salzburg a dalších, informace o lyžařských letoviskách i obecné informace o lyžování v Rakousku. Rakousko je země snadno dostupná, proto zde najdete i informace o zajímavých vesničkách a tipy na krátké výlety. Součástí jsou i zájezdy do Rakouska, poznávací zájezdy, lyžařské zájezdy a pobyty spojené s golfem.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | USA