Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Windischgarsten

Malé hornorakouské městečko Windischgarsten rozkládající se v regionu Pyhrn – Priel je ze všech stran obklopeno horskými velikány. Windischgarsten leží jižně od Lince, v nadmořské výšce okolo 600 metrů a žije v něm přes 2400 obyvatel. Kromě milovníků zasněžených svahů v zimě, sem v letním období hojně přijíždějí také vyznavači golfu.

Krajina v okolí Windischgarstenu je tvořena mohutnými vrcholy, které se zvedají do výšky přes 2000 metrů. Zdolat můžete například horu Seespitz, Imitzberg, Großer Pyhrgas, kopec Moosgieler Bühel, Wurberg, Klammberg nebo Walchegg. Za zmínku stojí také vrcholy Gaisrigl, Gastner Eck, Stummerkogel, Lugkogel nebo Knirschensteinberg. Do roviny mezi všemi těmito kopci se kromě městečka samotného vešel ještě močál Edlbacher Moor, který je známou přírodní rezervací.

V okolí tohoto přírodního unikátu bylo golfovými nadšenci před několika lety vybudováno 18 jamkové golfové hřiště Golf Clubu Windischgarsten. Mnohé jamky jsou v rovině, ale pro některé musíte zdolávat i kopečky. Během hry se můžete kochat nádhernými výhledy na okolní hory, které jsou pod sněhovou peřinou až do pozdního jara. Součástí golfového hřiště je i klubovna se špičatou střechou. V sousedství klubovny se nachází krásné přírodní koupaliště, kam mají golfisté vstup zdarma.

V zimě bývá Windischgarsten zaplněn turisty, kteří směřují především do lyžařského střediska Hinterstoder ležícího nedaleko, na okraji Totes Gebirge s nejvyšším vrcholem nejvyšší štít Großer Priel s nadmořskou výškou 2515 metrů. Toto středisko vzdálené asi 10 km je každoročním dějištěm světového poháru ve sjezdovém lyžování. Dalším lyžařským areálem, který stojí za návštěvu je 5 km vzdálený Wurzeralm, kterému dominuje velkolepý štít Warscheneck vysoký 2388 metrů. Lyžaři se mohou do areálů a zpět přepravovat zdarma místním skibusem. Obě lyžařská střediska, která jsou součástí masívu Totes Gebirge, jsou od České republiky vzdálena, coby kamenem dohodil. Dohromady nabízejí na 52 km kvalitních sjezdovek s různou náročností a platí pro ně stejný skipas.

Na své si zde přijdou i freerideři, prašan zde leží po většinu sezóny a tak jsou areály kultovním místem pro jízdu ve volném terénu. V obou střediscích se nacházejí také sáňkařské dráhy a dobře vybavené dětské zábavní parky. O přepravu lyžařů se stará několik lanovek a vleků. Místní moderní kabinková lanovka navazuje dále na expresní 6 sedačkovou lanovku vedoucí na vrchol Höss. V zimě je také možné vyrazit na běžkách za poznáním okolních krás. Pro běžkaře je zde připraveno několik kilometrů upravovaných stezek.

Samotný Windischgarstenu nabízí množství restaurací a barů, ale také krytý bazén a tenisové kurty.  Výhodou návštěvy Windischgarstenu je ideální dostupnost pro návštěvníky z České republiky, městečko se tak stává oblíbenou víkendovou destinací. Ve vzdálenosti 4,6 kilometru jihozápadně od městečka se rozkládá jezero Gleinkersee, o něco dále i Windhagersee a Brunnsteiner See. Pěkným výletem bude návštěva čarokrásné soutěsky Dr. Vogelgesang-Klamm.

 
 

Náš tip

Poznávací zájezdy do USA a Kanady

To nejlepší ze východu USAPoznávací zájezdy po nejkrásnějších pamětihodnostech USA a Kanady, městech i národních parcích. CK Simon Tourist.

Plavba po rudém moři včetně letenky

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři. Kromě Egypta poznáte také Saudskou Arábii, navštívíte jordánskou Petru a zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Rakousku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Rakousku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Rakouska

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Rakouska za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Rakousko.Světadíly.cz jsou komplexním průvodcem po Rakousku. Najdete zde články, rady a informace na cesty, průvodce rakouskými městy Vídeň, Salzburg a dalších, informace o lyžařských letoviskách i obecné informace o lyžování v Rakousku. Rakousko je země snadno dostupná, proto zde najdete i informace o zajímavých vesničkách a tipy na krátké výlety. Součástí jsou i zájezdy do Rakouska, poznávací zájezdy, lyžařské zájezdy a pobyty spojené s golfem.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | USA