Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Zell am Ziller

(580 – 2500 m. n. m.)
Součástí obrovské Zillertal Areny je také středisko Zell am Ziller, které se rozkládá asi uprostřed oblasti. Na konci údolí Zillertal se pak rozkládají další tři areály: ledovec Hintertux, Ski Zillertal a Hoch Zillertal. Samotná Zillertal Arena zahrnuje střediska Zell am Ziller, Gerlos, Königsleiten Wald a Hippach, která jsou mezi sebou propojena skibusy. Je zde široká nabídka sjezdovek všech náročností a délek, které jsou určeny jak začátečníkům, tak i zkušeným lyžařům. Vysoká nadmořská výška zaručuje kvalitní sněhové podmínky až do pozdního jara.

Oblast Zillertal Areny společně se střediskem Zell am Ziller poskytuje lyžování na 160 km sjezdových tratí, z nichž 19 je modrých, 42 červených a 6 černých. Lyžaři se na svazích přepravují pomocí 23 vleků, 27 sedačkových a 5 kabinkových lanovek. Jejich celková přepravní kapacita je 90 tisíc osob za hodinu. Většina sjezdovek se nachází na severní straně údolí Gerlostal, kde najdete především náročnější červené a černé tratě. Lyžuje se přímo nad Gerlosem, na severním úbočí Isskogelu  a Königleitenspitze, nebo na severovýchodních svazích Kreuzjochu nad Zell. Celá oblast Zillertal je doslova rájem pro vyznavače běžeckého lyžování, nabízí totiž 120 km upravovaných a značených tratí. V samotném Zel lam Ziller není pro snowboardisty zatím vystavěn žádný snowpark, zajezdit si však mohou volných pláních, které jsou vhodné také pro freeride. Mohou se rovněž vydat do sousedního areálu Gerlos nebo Krimmel, kde jsou připraveny funparky se skoky a halfpipe.

Nabídka aprés-ski aktivit je díky rozlehlosti Zillertalu opravdu vysoká. Hojně navštěvované jsou například upravované zimní chodníky pro pěší turistiku nebo pro výlety na sněžnicích. V nedalekém Mayrhofenu se nachází dobře vybavený akvapark s bazénem, klouzačkami, saunou, párou a soláriem. Návštěvníkům je zde k dispozici také kluziště, fitness centrum, bowling, tenis či kasino. Na dobré jídlo si zajděte do některé z místních restaurací nebo na skleničku do baru. Prohlédnout si můžete také řadu obchodů a obchůdků se suvenýry a nejrůznějším zbožím. Středisko Zell am Ziller je od Prahy vzdáleno 560 km.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Rakousku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Rakousku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Rakouska

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Rakouska za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Rakousko.Světadíly.cz jsou komplexním průvodcem po Rakousku. Najdete zde články, rady a informace na cesty, průvodce rakouskými městy Vídeň, Salzburg a dalších, informace o lyžařských letoviskách i obecné informace o lyžování v Rakousku. Rakousko je země snadno dostupná, proto zde najdete i informace o zajímavých vesničkách a tipy na krátké výlety. Součástí jsou i zájezdy do Rakouska, poznávací zájezdy, lyžařské zájezdy a pobyty spojené s golfem.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | USA