Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Hintertux - Hintertuxer Gletscher

(1500 – 3250 m. n. m.)
Ve vysoko poleženém Tuxském údolí se nachází vesnička Hintertux, nad kterou se rozkládá stejnojmenný lyžařský ledovcový areál. Hintertuxský ledovec umožňuje lyžování 365 dní v roce.

Během zimního období poskytuje lyžařský areál Hintertux lyžování na 86 km sjezdových tratí, z nichž 9 je modrých, 15 červených a 4 černé. Lyžaři jsou na svazích přepravováni pomocí 10 vleků, 6 sedačkových a 5 kabinkových lanovek s celkovou přepravní kapacitou 35 tisíc osob za hodinu. Najdeme zde převážně náročnější tratě, z nichž 30 % je uměle zasněžováno technickým sněhem.  Vysoká návštěvnost je na ledovci zaznamenávána zejména na podzim, ale i v létě zde na lyžaře čeká kolem 18 km upravených a kvalitních sjezdovek. Vysoká návštěvnost má však za následek tvoření front u vleků a lanovek. Na ledovci Hintertux se nachází i náročné černé sjezdovky, což u ostatních ledovců v Rakousku nebývá obvyklé. Lyžuje se také na svazích třítisícových vrcholů Gefrorene Wand a Grosser Kaserer,kde najdete hlavně červené sjezdovky. Na Kasereru jsou také ideální široké a pohodlné carvingové tratě a zkrátka nepřijdou ani milovníci freeridu. Pod vrcholem Olperer jsou pak připraveny mírné sjezdy pro méně zdatné lyžaře. Oblast kolem ledovce je také vyhledávaným tréninkovým centrem mnoha lyžařských reprezentací.

Pro snowboardisty je na ledovci připraven snowpark s nejvyšší evropskou halfpipe, skoky a mnoha dalšími překážkami. Nabídka aprés-ski aktivit je díky rozlehlosti Zillertalu opravdu vysoká. Hojně navštěvované jsou například upravované zimní chodníky pro pěší turistiku nebo pro výlety na sněžnicích. V nedalekém Mayrhofenu se nachází dobře vybavený akvapark s bazénem, klouzačkami, saunou, párou a soláriem. Návštěvníkům je zde k dispozici také kluziště, fitness centrum, bowling, tenis či kasino. Na dobré jídlo si zajděte do některé z místních restaurací nebo na skleničku do baru. Prohlédnout si můžete také řadu obchodů a obchůdků se suvenýry a nejrůznějším zbožím. Největší zajímavostí Hintertuxu jsou bezesporu nejvýše položené termální lázně v Evropě, které najdete v hotelu Kirchler, asi 500 metrů od dolní stanice lanovky na ledovec.  Lyžařský areál je od Prahy vzdálen 570 km. S oblastí Hintertuxského ledovce přímo sousedí lyžařský areál, který vznikl spojením oblastí Eggalm, Rastkogel a Penken. Společně s Hintertuxským ledovcem se tato oblast nazývá Ski Zillertal 3000 a od prosince až do dubna umožňuje lyžování na 225 km sjezdovek.

Hintertux - lyžování od rána do večera, v létě i v zimě

Hintertux - lyžování od rána do večera, v létě i v zimě

Jedním z mála míst v Evropě, kde si můžete užívat celoročních zimních radovánek je rakouský ledovec Hintertux. Po celých 365 dní je vám k dispozici množství perfektně upravených sjezdovek s kvalitní sněhovou pokrývkou. Ne nadarmo zvítězil Hintertux v roce 2011 v soutěži o nejlepší lyžařskou oblast na světě.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Rakousku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Rakousku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Rakouska

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Rakouska za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Rakousko.Světadíly.cz jsou komplexním průvodcem po Rakousku. Najdete zde články, rady a informace na cesty, průvodce rakouskými městy Vídeň, Salzburg a dalších, informace o lyžařských letoviskách i obecné informace o lyžování v Rakousku. Rakousko je země snadno dostupná, proto zde najdete i informace o zajímavých vesničkách a tipy na krátké výlety. Součástí jsou i zájezdy do Rakouska, poznávací zájezdy, lyžařské zájezdy a pobyty spojené s golfem.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | USA