Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Jenbach

V tyrolském okrese Schwaz se v blízkosti hranic se spolkovou zemí Salcbursko, nachází město Jenbach, v němž žije okolo 7 tisíc obyvatel. Městečko leží v nadmořské výšce 530 metrů v údolí řeky Inn, necelých 40 km od Innsbrucku. Je obklopeno dvěma významnými pohořími - Karwendelgebirges a Rofangebirge.

Turisté znají tento region pod názvem Silberregion Karwendel. Jméno městečka Jenbach je odvozeno od sousloví „Um den Bach“, což znamená „u potoka“. Jenbachem totiž skutečně potok protéká a následně se vlévá do Innu. Asi 5 km severně od obce se rozprostírá poměrně veliké horské jezero Achensee, které je turisty velmi oblíbené.

Počátky osídlení tohoto kraje se datují do doby bronzové. První písemné zmínky o obci pochází z roku 1269, kdy ještě nesla název Ymbach. Roku 1410 zde byly vstavěny tavící pece, v nichž se zpracovávaly kovy, které byly vytěženy v blízkém okolí. Šlo především o měď, železo nebo stříbro. Tímto se započala průmyslová éra města a celého kraje. Během druhé světové války se v Jenbachu dokonce vyráběly motory pro letadla a součásti raket V2. Z tohoto důvodu byl také Jenbach za války obsazen spojenci a během operace s názvem Clarion dne 22. února 1945 bylo na město svrženo 31 tun bomb.

Dnešní Jenbach je stále průmyslovým městem, své sídlo zde mají i strojírenské firmy. Výroba už ovšem není tak objemná. Firma GE Jenbacher  AG se zde například zabývá výrobou plynových motorů. Jelikož je Jenbach převážně průmyslovým městem, není sám o sobě turisticky příliš atraktivní. Tvoří jej jen malinké historické centrum, v němž stojí kostel St. Wolfgang Dekanatskirche. Velkou část města dále tvoří rezidenční zástavba. Na jihu, v blízkosti řeky Inn, se pak rozkládají průmyslové areály. Řeka je od nich oddělena dálnicí A12.

Jenbach protíná dvoukolejná elektrifikovaná železniční trať Unterinntalbahn vedoucí z Kufsteinu do Innsbrucku. Stanice byla do provozu uvedena v roce 1858. V letech 1996 až 2001 prošla rozsáhlou rekonstrukcí, kdy byla rekonstruovaná staniční budova a provedeny úpravy na vlakových nástupištích. Kompletně bylo rekonstruováno nákladní nádraží, které bylo během 2. světové války tolik poničeno. V sousedství Jenbachu je možné navštívit vesničky Buch bei Jenbach, Eben am Achensee, Stans nebo Wiesing.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

MEXIKO - Velký okruh

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách Mexika - Teotihuacan, Mexico-City centrum, svatyně GUADALUPE, muzeum antropologie, Tula, město Chiapa de Corzo, Canyon Sumidero, Palenque a další. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Rakousku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Rakousku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Rakouska

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Rakouska za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Rakousko.Světadíly.cz jsou komplexním průvodcem po Rakousku. Najdete zde články, rady a informace na cesty, průvodce rakouskými městy Vídeň, Salzburg a dalších, informace o lyžařských letoviskách i obecné informace o lyžování v Rakousku. Rakousko je země snadno dostupná, proto zde najdete i informace o zajímavých vesničkách a tipy na krátké výlety. Součástí jsou i zájezdy do Rakouska, poznávací zájezdy, lyžařské zájezdy a pobyty spojené s golfem.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | USA