Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Zillertal Arena - Konigsleiten Wald

(580 – 2500 m. n. m.)
Součástí obrovské Zillertal Areny je také středisko Königsleiten Wald, které je ze všech středisek položeno nejvýše. Na konci údolí Zillertal se pak rozkládají další tři areály: ledovec Hintertux, Ski Zillertal a Hoch Zillertal. Samotná Zillertal Arena zahrnuje střediska Zell am Ziller, Gerlos, Königsleiten Wald a Hippach, která jsou mezi sebou propojena skibusy. Je zde široká nabídka sjezdovek všech náročností a délek, které jsou určeny jak začátečníkům, tak i zkušeným lyžařům. Vysoká nadmořská výška zaručuje kvalitní sněhové podmínky až do pozdního jara.

Oblast Zillertal Areny společně se střediskem Königsleiten Wald poskytuje lyžování na 160 km sjezdových tratí, z nichž 19 je modrých, 42 červených a 6 černých. Lyžaři se na svazích přepravují pomocí 23 vleků, 27 sedačkových a 5 kabinkových lanovek. Jejich celková přepravní kapacita je 90 tisíc osob za hodinu. Většina sjezdovek se nachází na severní straně údolí Gerlostal, kde najdete především náročnější červené a černé tratě. Lyžuje se přímo nad Gerlosem, na severním úbočí Isskogelu  a Konigleitenspitze, nebo na severovýchodních svazích Kreuzjochu nad Zell. Celá oblast Zillertal je doslova rájem pro vyznavače běžeckého lyžování, nabízí totiž 120 km upravovaných a značených tratí. V Königsleiten Wald není pro snowboardisty zatím vystavěn žádný snowpark, zajezdit si však mohou volných pláních, které jsou vhodné i pro freeride. Mohou se také vydat do sousedního areálu Gerlos nebo Krimmel, kde jsou připraveny funparky se skoky a halfpipe.

Nabídka aprés-ski aktivit je díky rozlehlosti Zillertalu opravdu vysoká. Hojně navštěvované jsou například upravované zimní chodníky pro pěší turistiku nebo pro výlety na sněžnicích. V nedalekém Mayrhofenu se nachází dobře vybavený akvapark s bazénem, klouzačkami, saunou, párou a soláriem. Návštěvníkům je zde k dispozici také kluziště, fitness centrum, bowling, tenis či kasino. Na dobré jídlo si zajděte do některé z místních restaurací nebo na skleničku do baru. Prohlédnout si můžete také řadu obchodů a obchůdků se suvenýry a nejrůznějším zbožím. Středisko Königsleiten Wald je od Prahy vzdáleno 540 km.

 
 

Náš tip

Poznávací zájezdy do USA a Kanady

To nejlepší ze východu USAPoznávací zájezdy po nejkrásnějších pamětihodnostech USA a Kanady, městech i národních parcích. CK Simon Tourist.

Plavba po rudém moři včetně letenky

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři. Kromě Egypta poznáte také Saudskou Arábii, navštívíte jordánskou Petru a zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Rakousku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Rakousku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Rakouska

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Rakouska za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Rakousko.Světadíly.cz jsou komplexním průvodcem po Rakousku. Najdete zde články, rady a informace na cesty, průvodce rakouskými městy Vídeň, Salzburg a dalších, informace o lyžařských letoviskách i obecné informace o lyžování v Rakousku. Rakousko je země snadno dostupná, proto zde najdete i informace o zajímavých vesničkách a tipy na krátké výlety. Součástí jsou i zájezdy do Rakouska, poznávací zájezdy, lyžařské zájezdy a pobyty spojené s golfem.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | USA