Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Hochfuegen - Hochzillertal

(600 – 2500 m. n. m.)
Nad vesničkami Aschau, Kaltenbach a Fugen se téměř uprostřed Zillertálského údolí nachází lyžařský areál Hochfuegen – Hochzillertal. Ten byl propojen se sousedním areálem Hochzillertal – Kaltenbach a ten je nyní jeho součástí. Středisku se dostalo mezinárodního věhlasu, když získalo od německé společnosti Skiresort Service International bronzové ocenění v testu všech alpských středisek. Nedaleko se rozkládají další významné lyžařské areály, jako například Zillertal Arena, Zillertal 3000 či ledovec Hintertux.

Celkově je zde lyžařům k dispozici 145 km sjezdových tratí, z nichž 19 je modrých, 18 červených a 9 černých. Přeprava lyžařů je zajištěna pomocí 23 vleků, 12 sedačkových a 5 kabinkových lanovek s přepravní kapacitou 38 tisíc osob za hodinu. Všechny sjezdovky jsou pravidelně upravovány a 70 % z nich také uměle zasněžováno technickým sněhem. K lyžování totiž slouží převážně jihovýchodní svahy a sjezdovky jsou situovány nad hranicí lesa. Nejlépe se na tyto tratě dostanete z vesničky Kaltenbach z údolí Zillertal nebo z hotelové vesničky Hochfugen, která leží ve výšce 1500 metrů nad mořem. Celá oblast je protkána asi 120 km upravovaných a značených běžeckých tratí. U sedačkové lanovky Krössbichl v Hochzillertalu je připraven snowpark s halfpipe, další je pak umístěn u sedačky Sonnenjet a nabízí skoky, raily a mnoho dalších překážek.

Až budete z lyžování unaveni, navštivte ve vesničce Fugen nově otevřené lázně Erlebnistherme Zillertal. Dalším důležitým centrem Zillertalu je městečko Mayrhofen s aqvaparkem, kde je k dispozici bazén, klouzačky, sauna, pára i solárium. O zábavu se pak postará bowling, kluziště, fitness centrum, tenis a kasino. Nezapomeňte také obhlídnout všechny obchody a obchůdky se suvenýry a nejrůznějším zbožím. Místní restaurace lákají širokou nabídkou velmi chutných jídel. Středisko je od Prahy vzdáleno 540 km.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Rakousku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Rakousku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Rakouska

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Rakouska za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Rakousko.Světadíly.cz jsou komplexním průvodcem po Rakousku. Najdete zde články, rady a informace na cesty, průvodce rakouskými městy Vídeň, Salzburg a dalších, informace o lyžařských letoviskách i obecné informace o lyžování v Rakousku. Rakousko je země snadno dostupná, proto zde najdete i informace o zajímavých vesničkách a tipy na krátké výlety. Součástí jsou i zájezdy do Rakouska, poznávací zájezdy, lyžařské zájezdy a pobyty spojené s golfem.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | USA