Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Stumm

Naproti známému a hojně navštěvovanému lyžařskému centru Hochzillertal se v nadmořské výšce 554 metrů rozkládá městečko Stumm, které je rodištěm známého rakouského lyžaře Stephana Eberhartera. Ve Stummu si můžete do sytosti užívat zimních radovánek, ale také se seznamovat s historií a kulturou tohoto kraje.

Rekreační středisko Stumm je situováno ve střední části údolí Zillertal, naproti obci Kaltenbach. Mnoho lidí tvrdí, že právě zde najdete to nejkrásnější tyrolské náměstí. Stojí na něm kostel Pfarrkirche St. Rupert, o kterém je psáno v místní kronice již v roce 1414 a který je zasvěcen sv. Rupertovi. Neměli byste si nechat ujít prohlídku interiéru kostela, kde uvidíte nádherné barokní stropní malby, jež jsou dílem malíře Christofa Antona Mayera. Reliéfy pak pochází z roku 1765.

Významnou památkou Stummu je stejnojmenný zámek postavený v roce 1550. V minulosti několikrát změnil svého majitele a také dnes je soukromým majetkem rodiny Carla von Braun v. Stumm. Veřejnosti bohužel není přístupný, ale v létě se ve zdejších zahradách často konají divadelní představení. V centru městečka najdeme také starodávnou kašnu a útulné venkovské hospůdky.

Do lyžařského areálu Hochzillertal se lidé ubytovaní ve Stummu dostanou pohodlně skibusem. Hochzillertal nabízí spoustu kilometrů upravovaných sjezdovek, které udělají radost jak začínajícím, tak i pokročilým lyžařům. Jsou uměle zasněžovány a nabízí tak perfektní podmínky. Dále je zde k dispozici celkem 46 km značených běžeckých stop, 40 km upravených zimních turistických cest, sáňkařské dráhy, kluziště a mnoho dalšího.

I když se sjezdovky nachází v o něco větší vzdálenosti, má Stumm milovníkům zimních sportů co nabídnout. Vydat se mohou na romantickou vyjížďku na saních tažených koňským spřežením, na procházku údolím Zillertalu kolem řeky Ziller, výlet na sněžnicích, noční výpravu do okolí s loučemi nebo vyzkoušet večerní sáňkování. Stumm má zkrátka ideální podmínky pro strávení pohodové bezstarostné dovolené. Kolem obce byl vybudován silniční obchvat, proto je v ní minimum hluku a aut. Stumm je zkrátka skvělým místem pro pobyt i dobré výchozí místo pro podnikání nejrůznějších letních či zimních aktivit.

 
 

Náš tip

Poznávací zájezdy do USA a Kanady

To nejlepší ze východu USAPoznávací zájezdy po nejkrásnějších pamětihodnostech USA a Kanady, městech i národních parcích. CK Simon Tourist.

Plavba po rudém moři včetně letenky

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři. Kromě Egypta poznáte také Saudskou Arábii, navštívíte jordánskou Petru a zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Rakousku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Rakousku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Rakouska

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Rakouska za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Rakousko.Světadíly.cz jsou komplexním průvodcem po Rakousku. Najdete zde články, rady a informace na cesty, průvodce rakouskými městy Vídeň, Salzburg a dalších, informace o lyžařských letoviskách i obecné informace o lyžování v Rakousku. Rakousko je země snadno dostupná, proto zde najdete i informace o zajímavých vesničkách a tipy na krátké výlety. Součástí jsou i zájezdy do Rakouska, poznávací zájezdy, lyžařské zájezdy a pobyty spojené s golfem.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | USA