Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Fügen

V oblasti předního Zillertalu se rozkládá jedno z největších a nejznámějších středisek - Fügen. Mnozí jej nazývají prázdninovým rájem, protože nabízí spoustu možností sportovního vyžití a zábavy po celý rok. Navíc se může pochlubit také dlouhou historií a významným kulturním dědictvím. Během návštěvy Fügenu tak spojíte sport s relaxací i poznáváním.

Fügen je někdy uváděn celým názvem Fügen am Zillertal. Městečko leží v nadmořské výšce 550 metrů a má asi 5000 obyvatel. V jeho centru si můžete prohlédnout historické kaple a nádherné kostely, za návštěvu stojí i místní muzeum. Za atrakci je považována také místní sýrárna, která byla založena v roce 1912. V ní se dozvíte, jak se podle dávných receptur vyráběl sýr. Nechybí samozřejmě ani ochutnávka těchto sýrů. Jinak v úzkých uličkách starého města můžete zavítat do některé restaurace nebo kavárny, kde pro vás připraví speciality zdejšího kraje. Zajímavostí Fügenu je, že právě zde vznikla dnes již celosvětově známá vánoční koleda „Tichá noc“. Po městečku je také rozeseto množství obchodů, obchůdků a butiků, proto v něm přes den panuje poměrně rušná atmosféra.

Z Fügenu se můžete skibusem zdarma přepravit do lyžařských areálů Spieljoch a Hochfügen-Hochzillertal. Areál Spieljoch se nachází v nadmořské výšce 650 až 2050 metrů. Celkem nabízí 21 km sjezdových tratí, které jsou převážně středně náročné (19km). Zbylé dva kilometry patří nenáročným modrým tratím. O přepravu lyžařů na svazích se starají 3 vleky a 3 sedačkové lanovky. Fungují zde také dvě kabinkové lanovky. Jedna z nich vede až na vrchol Onkeljoch, který se nachází v nadmořské výšce 2050 metrů. Střední stanice lanovky Mittelstation se nachází v 1189 metrech, na úpatí Onkeljochu je pak ve výšce 1865 metrů nad mořem další stanice zvaná Bergstation.

Kromě dvou lyžařských areálů nabízí Fügen také dráhy pro sáňkování, kluziště, značené běžecké stopy, bruslení, dráhy na metanou, areál pro vyjížďky na koních, 40 km upravených zimních cest pro turistiku a ještě mnoho dalšího. Velkým lákadlem je také zařízení Erlebnistherme Zillertal, který je plný skluzavek a tobogánů, ale je vybaven také brouzdalištěm a moderním wellness centrem se saunou. Toto lyžařské středisko vám zkrátka zaručí, že se nebudete nudit.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Rakousku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Rakousku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Rakouska

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Rakouska za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Rakousko.Světadíly.cz jsou komplexním průvodcem po Rakousku. Najdete zde články, rady a informace na cesty, průvodce rakouskými městy Vídeň, Salzburg a dalších, informace o lyžařských letoviskách i obecné informace o lyžování v Rakousku. Rakousko je země snadno dostupná, proto zde najdete i informace o zajímavých vesničkách a tipy na krátké výlety. Součástí jsou i zájezdy do Rakouska, poznávací zájezdy, lyžařské zájezdy a pobyty spojené s golfem.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | USA