Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Sankt Johann im Pongau

Okresní město Sankt Johann im Pongau, v němž žije okolo 11 tisíc obyvatel, leží v rakouské spolkové zemi Salcbursko. Sankt Johann im Pongau je historické městečko, které vyrostlo v údolí řeky Salzach. Místo, kde bylo vystavěno, bylo osídleno již v době bronzové, tedy přibližně 2000 let před Kristem. Statut města získal St. Johann im Pongau v roce 2000.

Toto tradiční rakouské městečko situované v nadmořské výšce 615 metrů leží asi 60 km od Salcburku. Svým návštěvníkům nabídne perfektní turistickou vybavenost a příjemnou atmosféru. Najdete zde tak vše, co potřebujete ke strávení pohodové letní i zimní dovolené. Na své si zde přijdou jak milovníci odpočinkové dovolené, tak i aktivní a sportovně založení jedinci. St. Johann im Pongau je součástí vyhledávané lyžařské oblasti Salzburger Sportwelt, která leží uprostřed Salcburského regionu. Městečko je tak ideální výchozím bodem pro poznávání zdejší nedotčené přírody, zasněžených svahů a zajímavých míst v okolí. Za návštěvu stojí například Liechtensteinská rokle. Městu dominuje majestátní chrám Pongauer Dom.

Sankt Johann im Pongau leží v severní části lyžařské oblasti Salzburger Sportwelt, asi 3 kilometry od lanovek patřících pod středisko Alpendorf. Odtud se můžete vydat na lyžařskou houpačku Alpendorf-Wagrain-Flachau. Díky této výhodné poloze mají návštěvníci St. Johannu možnost si zalyžovat i v nedalekém středisku Grossarl/Dorfgastein vzdáleném 13 km nebo Hochkönig Winterreich rozkládajícím se ve vzdálenosti 16 kilometrů.

Lyžařská oblast Salzburger Sportwelt nabízí celkem 860 km upravovaných a uměle zasněžovaných svahů, obsluhovaných 270 lyžařskými vleky a lanovkami. Díky moderním sedačkovým lanovkám se můžete vypravit až na vrchol Gernkogelu a Sonntagskogelu. Oblast je ideální také pro snowboardisty a běžkaře. Mezi další oblíbené sporty, které je možné zde provozovat, patří sáňkování, výlety na sněžnicích, snowtubing nebo procházky po okolní krajině.

St. Johann im Pongau nabízí ubytování v levných, ale i luxusních pětihvězdičkových hotelích se službami na vysoké úrovni. Pokud byste zatoužili po večerní zábavě, můžete navštívit některý z místních barů, horských chat nebo si zajít s přáteli posedět do některé z místních hospod či restaurací.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

MEXIKO - Velký okruh

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách Mexika - Teotihuacan, Mexico-City centrum, svatyně GUADALUPE, muzeum antropologie, Tula, město Chiapa de Corzo, Canyon Sumidero, Palenque a další. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Rakousku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Rakousku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Rakouska

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Rakouska za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Rakousko.Světadíly.cz jsou komplexním průvodcem po Rakousku. Najdete zde články, rady a informace na cesty, průvodce rakouskými městy Vídeň, Salzburg a dalších, informace o lyžařských letoviskách i obecné informace o lyžování v Rakousku. Rakousko je země snadno dostupná, proto zde najdete i informace o zajímavých vesničkách a tipy na krátké výlety. Součástí jsou i zájezdy do Rakouska, poznávací zájezdy, lyžařské zájezdy a pobyty spojené s golfem.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | USA