Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Dachsteiner Gletscher

(1700 – 2700 m. n. m.)
Asi 80 km na jih od Salcburgu se ve Vysokých Taurách nachází lyžařské středisko Dachsteiner Gletscher nabízející lyžování na stejnojmenném ledovci. Tento areál je nejvýše položeným v celé oblasti Vysokých Taur, která se rozkládá kolem údolí řeky Ens. Přestože milovníkům sjezdového lyžování je k dispozici jen velmi omezená nabídka tratí, je toto středisko vyhledáváno kvůli zdejším přírodním krásám a jedinečné okolní krajině. Dachsteinský ledovec umožňuje lyžování i během letních měsíců, najdete na něm centrum pro alpské a severské lyžování.

Pro sjezdaře je zde připraveno 5 km tratí, z nichž 2 jsou modré, 2 červené a 1 černá. O přepravu lyžařů se starají 4 vleky, 1 sedačková a 1 kabinková lanovka s celkovou přepravní kapacitou 4000 osob za hodinu. Areál na ledovci patří k nejmenším v oblasti a díky převážně nenáročným sjezdovkám je vyhledáván rodinami s dětmi. Spíše než sjezdaři si zde užijí snowboardisté a běžkaři. V létě se zde setkávají běžkaři ze všech možných koutů Evropy a oblast se stává jakýmsi běžkařským kempem, jelikož se zde nachází neobvyklé množství běžeckých tratí ležících v nadmořské výšce nad 2 500 metrů. Připravují se zde reprezentanti mnoha zemí a potkat zde můžete i ty naše. Snowboardisté si mohou zařádit v relativně rozsáhlém Burton Snow Parku s halfpipe, skoky a mnoha dalšími atrakcemi. Ve středisku jsou široké možnosti ubytování v zařízeních různých cenových kategorií a také velký výběr aktivit pro trávení volného času. Ledovec Dachsteiner Gletscher je od Prahy vzdálen 420 km.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Rakousku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Rakousku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Rakouska

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Rakouska za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Rakousko.Světadíly.cz jsou komplexním průvodcem po Rakousku. Najdete zde články, rady a informace na cesty, průvodce rakouskými městy Vídeň, Salzburg a dalších, informace o lyžařských letoviskách i obecné informace o lyžování v Rakousku. Rakousko je země snadno dostupná, proto zde najdete i informace o zajímavých vesničkách a tipy na krátké výlety. Součástí jsou i zájezdy do Rakouska, poznávací zájezdy, lyžařské zájezdy a pobyty spojené s golfem.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | USA