Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Russbach

V atraktivní lyžařské oblasti Dachstein West v rakouském Salcbursku se nachází malebná obec Russbach, kde žije okolo 800 obyvatel. Je situovaná ve stejnojmenném údolí, které navazuje na údolí Lammertal. Díky okolní nádherné a nedotčené přírodě se stala ideálním místem, kde je možné prožít ničím nerušenou letní i zimní dovolenou.

Russbach am Pass Gschütt, jak zní celé jméno vesničky ležící v nadmořské výšce 813 metrů, se skládá z několika malých částí - Gseng, Schattau a Russbachsaag. Russbach je klidné a útulné městečko, kde se setkáte s velmi pohostinnými lidmi. K ubytování návštěvníků zde slouží spousty krásných apartmánů, rekreačních domů a hotelů nabízejících služby na úrovni. Za pár minut se ocitnete na sjezdovkách, odkud se nabízí nádherné výhledy na okolní hory. Místo je všeobecně považováno za destinaci vhodnou nejen pro lyžování, ale také pro pěší turistiku a řadu dalších venkovních aktivit.

V centru obce naleznete mnoho zajímavých staveb, památek a institucí. Russbach se proslavil především fosilními nálezy zkamenělých šneků. Do míst, kde byly fosilie z období křídy nalezeny, vás zavede naučná stezka s názvem "Schneckenwand". Prohlédnout si můžete dominantní kostel Svatého Kříže, v němž se nachází hlavní oltář pocházející z druhé poloviny 17. století. Každého na první pohled upoutá kostelní nápadně vysoká věž. Územím obce Russbach vede poutní cesta sv. Ruperta, která prochází několik obcí, pohoří, údolí a průsmyků. Otevřena byla v roce 2007.

Russbach je jedním ze čtyř hlavních lyžařských areálů, které dohromady vytvářejí oblíbenou lyžařskou oblast Dachstein West. Kromě Russbachu ji tvoří ještě Gosau, Annaberg im Lammertal a Zwieselalm. Na lyžaře a snowboardisty zde čeká více jak 140 kilometrů sjezdovek nejrůznějších délek a náročností. O přepravu sportovců se stará několik desítek moderních lanovek a vleků, které tyto obce spojují. Najdete zde vše, od malých a nenáročných cvičných kopců pro začátečníky, svahy pro freeride, až po široké sjezdovky se značným sklonem, které ocení zkušenější jezdci. Zkrátka pro každého se v Russbachu najdou ty ideální lyžařské svahy.

Za základnu je lyžaři považována dolní stanice lanovky Hornbahn, která je dobře dosažitelná pěšky i bezplatným skibusem. Kromě pokladen zde najdete lyžařskou školu a školku, kde můžete přihlásit sebe nebo své děti do lyžařského kurzu, jež vedou zkušení instruktoři. Školka s názvem Spatzennest je pro všechny děti hostů ubytovaných přímo v Russbachu zdarma. Navštěvovat ji mohou děti od jednoho roku. Dále se zde nachází půjčovna lyžařského vybavení, úschovna, servis lyží a obchod s nejnovějšími zimními produkty jako jsou carvingové lyže, snowboardy, lyžařské oblečení a mnoho dalšího.

Jestliže nepatříte mezi náruživé lyžaře, můžete si v Russbachu užívat ještě spoustu jiných aktivit, jako je bruslení, curling, sáňkování, snowtubing nebo se vydat na projížďku kočárem taženým koňmi. Budete si připadat jako v pohádce. Další možností je vyzkoušet běžecké lyžování, celá oblast Dachstein West je protkána upravovanými stezkami nejrůznějších délek a náročností. Během takového běžeckého výletu se budete moci kochat výhledy na zasněžené vrcholky okolních hor. Během svých lyžařských i běžeckých cest možná narazíte na některou z horských chat, které oplývají jedinečnou původní atmosférou a nabízí odpočinek a občerstvení.

Z Russbachu je možné se skibusem vypravit do Gosau, Abtenau, Gollingu nebo navštívit vodní park Agua salza. V tomto turistickém regionu nepoznáte, co je nuda, ať jej navštívíte v kterémkoliv ročním období. Nabízí se zde totiž tolik volnočasových aktivit, že návštěvník nebude vědět, co vyzkoušet dříve. Dovolená v Russbachu tak bude nezapomenutelným zážitkem a skvělým odpočinkem od běžného uspěchaného života.

Do Russbachu na lyže i za šneky

Do Russbachu na lyže i za šneky

V salcburském údolí Russbach, uprostřed nedotčené přírody, se rozkládá malebná horská vesnice Russbach am Pass Gschütt. Nad ní se nachází lyžařský areál, který je součástí vyhlášené rakouské lyžařské oblasti Dachstein West, jež nabízí celkem 142 kilometrů skvěle upravených sjezdovek. Russbach je tak ideálním místem pro zimní dovolenou.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Poznávací zájezdy do USA a Kanady

To nejlepší ze východu USAPoznávací zájezdy po nejkrásnějších pamětihodnostech USA a Kanady, městech i národních parcích. CK Simon Tourist.

Plavba po rudém moři včetně letenky

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři. Kromě Egypta poznáte také Saudskou Arábii, navštívíte jordánskou Petru a zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Rakousku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Rakousku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Rakouska

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Rakouska za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Rakousko.Světadíly.cz jsou komplexním průvodcem po Rakousku. Najdete zde články, rady a informace na cesty, průvodce rakouskými městy Vídeň, Salzburg a dalších, informace o lyžařských letoviskách i obecné informace o lyžování v Rakousku. Rakousko je země snadno dostupná, proto zde najdete i informace o zajímavých vesničkách a tipy na krátké výlety. Součástí jsou i zájezdy do Rakouska, poznávací zájezdy, lyžařské zájezdy a pobyty spojené s golfem.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | USA