Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Gosau

Ve spolkové zemi Horní Rakousko se v okrese Gmunden rozkládá malebná obec Gosau tvořící údolí Gosautal. Spadá do oblasti Salzkammergut (Solná komora) a pyšní se krásnými výhledy na vrcholky Gosaukamm a slavný ledovec Dachstein. Gosau je tak jedním ze čtyř lyžařských center, které společně vytváří rozlehlou oblast zvanou Dachstein West.

Těmi dalšími lyžařskými centry, s nimiž je Gosau propojeno lanovkami a vleky, jsou Annaberg im Lammertal, Russbach a Zwieselalm. Celá lyžařská oblast potěší jak zdatné lyžaře, tak i začátečníky. Ideální podmínky zde najdou také rodiny s dětmi. Nadmořská výška nad 700 metrů zajišťuje dobré sněhové podmínky a možnost lyžování až do jara.

Dachstein West nabízí celkem 145 km sjezdovek nejrůznějších obtížností a 46 moderních vleků. Pro nejmenší a začínající lyžaře je zde připravena cvičná louka "Sumsiwiese", která se nachází přímo v městečku. Kdo má zájem, může sebe nebo své dítě přihlásit do lyžařské školy, kde se vám budou věnovat zkušení instruktoři. V Gosau se lyžařská škola nachází přímo u dolní stanice lanovky Hornspitzbahn. Právě ta je nejoblíbenějším místem, odkud se můžete dostat do nitra lyžařského regionu Dachstein West. Škola nabízí soukromé lekce i skupinové kurzy. Není ovšem omezena jen na lyžování, můžete se zde naučit jezdit na snowboardu i běžkách.

Lanovkou se z Gosau dostanete na vrch Hornspitz, kde se nachází dětský svět „Brumsiland“. Náročnější lyžaři se pak vydávají do oblasti Zwieselalmu, kde se nabízejí nádherné panoramatické výhledy na ledovec, okolní jezera a zasněžené vrcholy táhnoucí se od Feuerkogelu až po Hochkönig.

V Gosau si užijí nejen lyžaři a snowboardisté, ale také příznivci pěší turistiky, výletů na sněžnicích nebo běžeckého lyžování. Pro ně jsou ve středisku a jeho okolí připraveny upravované běžecké dráhy. Údolím Gosautal vede celkem 50 kilometrů upravených stop, které jsou navíc obklopeny přírodními kulisami, jež byly v roce 1997 pro svou unikátnost zapsány na Seznam světového přírodního dědictví UNESCO. Kdo má zájem, může si vyzkoušet curling, zajezdit si na skibobu nebo zařádit na sáňkařské dráze.

Okolí Gosau je plné přírodních zajímavostí, nedaleko za hranicemi obce se nachází horská jezera Gosauseen s křišťálově průzračnou a velmi studenou vodou. Jde o tři jezera: Vorderer Gosausee, Gosaulacke a Hinterer Gosausee. V hladině jezer se za hezkého počasí zrcadlí odraz Dachsteinu. Celá oblast byla vyhlášena přírodní rezervací.

Městečko samotné nabízí řadu zajímavostí, jako je například skanzen Paarhof Gosau Hinterthal "Schmiedbauer", v němž se můžete seznámit s historií tohoto místa. Jeho součástí jsou budovy pocházející z 16. a 17. století. Skanzen je otevřen od června do září. Za návštěvu stojí také brusírna kamenů a fosilií, která vystavuje až 100 milionů let staré exponáty. Pokud byste si chtěli odpočinout od lyžování a nechat své tělo odpočívat, navštivte plavecký bazén se saunou.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

MEXIKO - Velký okruh

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách Mexika - Teotihuacan, Mexico-City centrum, svatyně GUADALUPE, muzeum antropologie, Tula, město Chiapa de Corzo, Canyon Sumidero, Palenque a další. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Rakousku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Rakousku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Rakouska

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Rakouska za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Rakousko.Světadíly.cz jsou komplexním průvodcem po Rakousku. Najdete zde články, rady a informace na cesty, průvodce rakouskými městy Vídeň, Salzburg a dalších, informace o lyžařských letoviskách i obecné informace o lyžování v Rakousku. Rakousko je země snadno dostupná, proto zde najdete i informace o zajímavých vesničkách a tipy na krátké výlety. Součástí jsou i zájezdy do Rakouska, poznávací zájezdy, lyžařské zájezdy a pobyty spojené s golfem.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | USA