Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Sankt Anton

(1300 – 2811 m. n. m.)
Lyžařské středisko Sankt Anton se nachází v západním Rakousku, na pomezí spolkových zemí Tyrolsko a Vorarlbersko. Se sousedním střediskem Lech - Zürs je propojeno pravidelně jezdícími skibusy. Středisko dnes patří pod oblast Arlberg, což je jedna z nejlepších a nejluxusnějších lyžařských oblastí celého Rakouska. Nevýhodou jsou však vysoké ceny za ubytování, stravování a další služby. Připraveny jsou zde sjezdovky pro všechny kategorie lyžařů a na své si tak přijde opravdu každý. Sankt Anton se stal v roce 2001 dějištěm mistrovství světa ve sjezdovém lyžování a rovněž je členem v prestižním sdružení luxusních ski rezortů nazývaných "The best of the Alps". Sankt Anton se navíc může pochlubit bohatou lyžařskou historií sahající až na počátek dvacátého století. Začalo se zde lyžovat již v roce 1901 a závodit od roku 1928. Díky velké nadmořské výšce a výhodné poloze celého areálu jsou zde výborné sněhové podmínky po celou sezónu až do pozdního jara.

Areál nabízí lyžování na 160 km sjezdových tratí, z nichž 16 je modrých, 35 červených a 7 černých. Lyžaře na svazích přepravuje 35 vleků, 38 sedačkových a 10 kabinkových lanovek. Lyžuje se na severních svazích masívu Valluga měřícím 2809 metrů nad mořem Hlavním lákadlem oblasti je nádherný 10,5 km dlouhý sjezd z vrcholu Vallugy s převýšením 1347 metrů končící téměř v centru městečka St. Anton. Vyhledávané jsou také závodní tratě mistrovství světa. V protějším údolí leží další dva menší areály Rendl a Stuben, které jsou se Sankt Antonem propojeny skibusy. Na milovníky běžeckého lyžování čeká v okolí střediska kolem 40 km upravovaných a značených tras. Snowboardisté ocení funpark se skoky, raily a mnoha dalšími překážkami. V areálu Rendl najdou také halfpipe. Okolí středisek nabízí skvělé podmínky pro freeridové lyžování a také pro heliskiing, který je na jiných místech v Rakousku zakázaný. Vyzkoušet můžete také sáňkařskou dráhu nebo jedinečnou zimní lezeckou stěnu, která se nachází v nadmořské výšce 2700 metrů. Po lyžování si zajděte na relaxaci do wellness centra, kde jsou vám k dispozici 3 bazény, sauna, pára, masáže, sprchy a solárium. Středisko je od Prahy vzdáleno 585 km.

 
 

Náš tip

Poznávací zájezdy do USA a Kanady

To nejlepší ze východu USAPoznávací zájezdy po nejkrásnějších pamětihodnostech USA a Kanady, městech i národních parcích. CK Simon Tourist.

Plavba po rudém moři včetně letenky

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři. Kromě Egypta poznáte také Saudskou Arábii, navštívíte jordánskou Petru a zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Rakousku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Rakousku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Rakouska

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Rakouska za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Rakousko.Světadíly.cz jsou komplexním průvodcem po Rakousku. Najdete zde články, rady a informace na cesty, průvodce rakouskými městy Vídeň, Salzburg a dalších, informace o lyžařských letoviskách i obecné informace o lyžování v Rakousku. Rakousko je země snadno dostupná, proto zde najdete i informace o zajímavých vesničkách a tipy na krátké výlety. Součástí jsou i zájezdy do Rakouska, poznávací zájezdy, lyžařské zájezdy a pobyty spojené s golfem.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | USA