Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Lech - Zurs

(1450 – 2450 m. n. m.)
Lyžařské středisko Lech – Zürs se nachází v západním Rakousku, na pomezí spolkových zemí Tyrolsko a Vorarlbersko. Se sousedním slavným střediskem Sankt Anton je propojeno pravidelně jezdícími skibusy. Středisko Lech – Zürs vzniklo propojením dvou luxusních alpských areálů, pro které je charakteristická mimořádná jistota a kvalita sněhu po celou sezónu. Ta zde trvá od října až do začátku května. Dnes toto středisko patří pod oblast Arlberg, což je jedna z nejlepších a nejluxusnějších lyžařských oblastí celého Rakouska. Nevýhodou jsou však vysoké ceny za ubytování, stravování a další služby. Připraveny jsou zde sjezdovky pro všechny kategorie lyžařů a na své si tak přijde opravdu každý. Zürs je oproti Lechu menší a tvoří jej převážně zástavba moderních čtyřhvězdičkových hotelů. Lech se stal zase častým cílem evropské lyžařské smetánky, přesto zde byly vystavěny jen horským domkům a gotickému kostel, což dává městečku poněkud vesničtější ráz. Lech dostal v roce 2004 dokonce ocenění „Nejhezčí vesnice Evropy“.

Ve středisku Lech – Zürs je lyžařům k dispozici 120 km sjezdových tratí, z nichž 19 je modrých, 28 červených a 5 černých. Lyžaře na svazích přepravuje 35 vleků, 38 sedačkových a 10 kabinkových lanovek s přepravní kapacitou 115 tisíc osob za hodinu. Lyžařské areály se rozkládají nad stejnojmennými vesničkami Lech a Zürs. Lech nabízí lyžování na nenáročných modrých sjezdovkách, za těmi náročnějšími se budete muset vydat do vyšších patrií areálu nebo do areálu Zürs, kde jsou náročnější červené tratě. Okolí středisek nabízí skvělé podmínky pro freeridové lyžování a také pro heliskiing, který je na jiných místech v Rakousku zakázaný. Středisko Lech – Zürs je tak jediným místem, kde se můžete oddávat tomuto adrenalinovému sportu. Ve výškách kolem 1450 metrů nad mořem je pro vyznavače běžeckého lyžování připraveno 23 km upravovaných tras. Snowboardisty v Lechu potěší snowpark s halfpipe, skoky a boardercrossem. Za nabídkou aprés-ski aktivit se budete muset vydat do nedalekých vesniček Bregenzerwaldu, protože v Lechu i Zürsu se většinou všechna zábava omezuje jen na luxusní hotely. Vzdálenost střediska od Prahy je 660 km.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Rakousku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Rakousku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Rakouska

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Rakouska za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Rakousko.Světadíly.cz jsou komplexním průvodcem po Rakousku. Najdete zde články, rady a informace na cesty, průvodce rakouskými městy Vídeň, Salzburg a dalších, informace o lyžařských letoviskách i obecné informace o lyžování v Rakousku. Rakousko je země snadno dostupná, proto zde najdete i informace o zajímavých vesničkách a tipy na krátké výlety. Součástí jsou i zájezdy do Rakouska, poznávací zájezdy, lyžařské zájezdy a pobyty spojené s golfem.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | USA