Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Rakousko - lokality a destinace

Na této stránce naleznete články a cestopisy k lokalitě „Rakousko“. Informace o lokalitě, rady a tipy na cesty, fotografie a další zajímavosti k lokalitě najdete zde: Rakousko.

Lurgrotte - nejrozsáhlejší krápníková jeskyně v Rakousku

Lurgrotte - nejrozsáhlejší krápníková jeskyně v Rakousku

Asi 20 km severně od Štýrského Hradce se nachází největší a nejrozsáhlejší krápníková jeskyně v Rakousku s názvem Lurgrotte. Táhne se v délce 5 km a je protkána říčkou Lurbach, která v ní také vytvořila četné vodopády.

celý článek

 

St. Pölten – v zajetí vody

St. Pölten – v zajetí vody

St. Pölten je hlavním městem a administrativním centrem největší rakouské spolkové země Dolní Rakousko. Město má nejen bohatou historii, ale okouzlí vás nádhernými barokními domy, romantickou secesí i neobvyklými stavbami moderní architektury.

celý článek

 

Perg s jedinečnou sbírkou keramiky

Perg s jedinečnou sbírkou keramiky

Hornorakouské městečko Perg leží v oblasti dolního Mülhviertelu, asi 30 kilometrů východně od Lince. Proslavilo se zejména jedinečnou sbírkou keramiky z 16. a 17. století, která je zdobena unikátní technikou. Další zajímavostí je výroba mlýnských kamenů.

celý článek

 

Judenburg je pojmenovaný po svých židovských obyvatelích

Judenburg je pojmenovaný po svých židovských obyvatelích

Na řece Mur se rozkládá rakouské okresní město Judenburg, které bylo pojmenováno po svých židovských obyvatelích. V minulosti město bývalo důležitým obchodním centrem oblasti, jeho obyvatelé mu přinášeli značné bohatství. Poté, co byli Židé císařem Maxmiliánem vyhnáni, začal Judenburg hospodářsky upadat.

celý článek

 

Gmünd, město s bohatou minulostí

Gmünd, město s bohatou minulostí

Na česko-rakouských hranicích se nachází městečko Gmünd, které tvořilo v minulosti jakési souměstí s Českými Velenicemi. Dnes je významným příhraničním městem s bohatou minulostí i zajímavými architektonickými památkami.

celý článek

 

Mauthausen vstoupil do dějin jako vyhlazovací tábor

Mauthausen vstoupil do dějin jako vyhlazovací tábor

Na soutoku Dunaje a řeky Enns se rozkládá městečko Mauthausen, které nechvalně proslulo během druhé světové války. Byl zde vystavěn první koncentrační tábor nacházející se mimo vlastní území Německa.

celý článek

 

Dornbirn v údolí Reintal

Dornbirn v údolí Reintal

Dornbirn je se svými 40 tisíci obyvateli největším městem rakouské spolkové země Vorarlbersko. Rozkládá se v údolí Reintal, na úpatí pohoří Bregenzer Wald, asi 9 km jižně od města Bregenz. Městem ležícím v nadmořské výšce 437 metrů protéká řeka Dornbirner Ach.

celý článek

 

Gmunden - historické a lázeňské městečko

Gmunden - historické a lázeňské městečko

Historické a lázeňské městečko Gmunden se rozkládá v oblasti Horního Rakouska, na úpatí hory Traunstein vysoké 1691 metrů nad mořem. Bylo vystavěno na severním břehu jezera Traunsee, jež napájí řeka Traun, a které patří k největším v oblasti Solné komory. Jezero dosahuje délky 12 km, šířky až 3 km a hloubky úctyhodných 191 metrů.

celý článek

 

Kufstein, skvělý výchozí bod k výletům do okolní přírody

Kufstein, skvělý výchozí bod k výletům do okolní přírody

Kufstein je čtrnáctitisícové městečko rozkládající se v údolí řeky Inn, nedaleko hranic s Německem. Je obklopeno pohořím Kaisergebirge, díky kterému je vyhledáváno pěšími turisty, lyžaři, ale také milovníky nedotčené přírody.

celý článek

 

Friesach, jedno z nejstarších měst v Korutanech

Friesach, jedno z nejstarších měst v Korutanech

V údolí řeky Metnitz se nachází jedno z nejstarších měst v Korutanech – středověký Friesach. Jeho historie sahá až do roku 860, kdy na tomto místě byla založena pevnost Petersberg, z níž se však do dnešních dnů podařilo dochovat jen 820 metrů dlouhé městské hradby a městský příkop. Tehdy město patřilo ještě salcburskému arcibiskupovi.

celý článek

 

Zwettl, třetí největší obec celého Rakouska

Zwettl, třetí největší obec celého Rakouska

V krásné přírodě, v samotném srdci zeleného Waldviertelu se na soutoku řek Kamp a Zwettl rozkládá malebné městečko Zwettl. Leží v nadmořské výšce 520 metrů a ze všech stran je obklopeno mohutnými pahorky. Staroslovanský název města by se dal přeložit jako „Světlá“.

celý článek

 

Bregenz na břehu Bodamského jezera

Bregenz na břehu Bodamského jezera

Přímo na břehu Bodamského jezera se rozkládá město Bregenz, které je hlavním městem rakouské spolkové země Vorarlbersko. V tomto rušném a moderním městě žije okolo 28 tisíc obyvatel. Množství památek mu však dodává také tajuplnou historickou atmosféru.

celý článek

 
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 
 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Rakousku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Rakousku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Rakouska

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Rakouska za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Rakousko.Světadíly.cz jsou komplexním průvodcem po Rakousku. Najdete zde články, rady a informace na cesty, průvodce rakouskými městy Vídeň, Salzburg a dalších, informace o lyžařských letoviskách i obecné informace o lyžování v Rakousku. Rakousko je země snadno dostupná, proto zde najdete i informace o zajímavých vesničkách a tipy na krátké výlety. Součástí jsou i zájezdy do Rakouska, poznávací zájezdy, lyžařské zájezdy a pobyty spojené s golfem.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | USA