Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Rakousko - lokality a destinace

Na této stránce naleznete články a cestopisy k lokalitě „Rakousko“. Informace o lokalitě, rady a tipy na cesty, fotografie a další zajímavosti k lokalitě najdete zde: Rakousko.

Heiligenkreuz - nejstarší cisterciácký klášter v Rakousku

Heiligenkreuz - nejstarší cisterciácký klášter v Rakousku

Heiligenkreuz je nejstarším cisterciáckým klášterem na území Rakouska. Byl založen v roce 1133 rakouským vévodou Leopoldem III. Babenberským a od doby svého založení funguje bez přestávky dodnes. Najdeme ho ve stejnojmenném městě v dolnorakouském okresu Baden, asi 20 km od Vídně.

celý článek

 

Hallstatt - království soli

Hallstatt - království soli

Hallstatt je malá hornorakouská vesnička ležící na břehu jezera Hallstätter See, která dala jméno nejen okolní oblasti Hallstatt-Dachstein, ale dokonce celému historickému období. Dobu halštatskou si určitě pamatujete z učebnic dějepisu.

celý článek

 

Vorarlbersko, kolébka alpského lyžování

Vorarlbersko, kolébka alpského lyžování

Na samém západě Rakouska se rozkládá druhá nejmenší spolková země Vorarlbersko, která je považována za kolébku alpského lyžování. Má ideální geografickou polohu a z velké části ji pokrývají vysoké hory. Vorarlbersko je sportovně i kulturně orientovanou zemí, která ukrývá jedinečná lyžařská střediska a má v oblasti cestovního ruchu rozhodně co nabídnout.

celý článek

 

Do Rakouska nejen na hory, ale i do termálů

Do Rakouska nejen na hory, ale i do termálů

Rakousko máme tradičně spojeno s lyžováním a horami. Většina turistů nejen z Čech tam opravdu jezdí především za skvělými sjezdovkami nebo pěší či cykloturistikou. V Rakousku ale také najdeme množství vyhlášených termálních lázní. Kam konkrétně se vydat na wellness pobyt?

celý článek

 

Lyžování v Rakousku: 800 středisek za dobré ceny

Lyžování v Rakousku: 800 středisek za dobré ceny

Ne nadarmo se Rakousko léta drží na špici nejoblíbenějších zimních destinací. Ročně sem přijíždí přes 300 000 Čechů na víkendové i delší pobyty. Oceňují krátkou vzdálenost, dobré ceny a v neposlední řadě skvělé lyžařské podmínky.

celý článek

 

Skvělé lyžování v rakouských Alpách

Skvělé lyžování v rakouských Alpách

Zimní sezóna pomalu klepe na dveře a myšlenky lyžařů a běžkařů se začínají pomalu točit okolo otázky, na kterých svazích stráví letošní zimní dovolenou. Zkušeným jezdcům a protřelým sjezdařům nebudou s největší pravděpodobností stačit skromné areály v naší domovině a budou uvažovat o některém z mnoha středisek v Alpách. Jenže nabídka skiareálů je tam tak bohatá, že jen málokdo se v ní skutečně vyzná.

celý článek

 

Rakousko - velmoc lyžování

Rakousko - velmoc lyžování

Rakousko je považováno za opravdový ráj lyžařů. Nabízí skvěle upravené sjezdovky, dostatek nejmodernějších vleků a lanovek, kvalitní ubytování i služby a bohaté aprés ski aktivity. A co je na tom úplně nejlepší? Že rakouské Alpy jsou od nás vzdáleny, coby kamenem dohodil. Za pár hodin si můžete užívat skutečného zimního království.

celý článek

 

Lyžování v Alpách a kultura - fungující kombinace

Lyžování v Alpách a kultura - fungující kombinace

Máte zálusk na focení památek, kulinářské dobrůtky, nákupy a noční život pulzujícího velkoměsta? Poznávací zájezdy do různých metropolí mají čím dál víc fanoušků a to hlavně proto, že spojují různé aktivity a člověk prakticky nemá možnost se nudit. Čím by se to dalo ještě zpestřit? Lyžováním!

celý článek

 

Adventní zájezdy - předvánoční zpestření

Adventní zájezdy - předvánoční zpestření

Advent, to není jen období shonu, práce a nakupování, ale také a především čas očekávání nejkrásnějších svátků v roce. Mnohá velká i malá města se v té době ozdobí spoustou světel a chvojím, otevřou vánoční trhy a leckterá z nich nabízí i další vánoční atrakce. Není tedy divu, že stále více lidí vyráží na jednodenní i víkendové adventní zájezdy.

celý článek

 

Lyžování v Tyrolsku

Lyžování v Tyrolsku

Tyrolsko, druhá největší rakouská spolková země, se s prvními sněhovými vločkami proměňuje na zimní ráj. Návštěvníci zde najdou vše, co od zimní dovolené očekávají – perfektně upravené sjezdovky, nedotčené svahy pro freeride, supermoderní vleky a lanovky, skvělou Aprés Ski zábavu ve vyhlášených střediscích i malebné zasněžené vesničky.

celý článek

 

Rakouský Zillertal - kde se cyklistika mění v lyžování

Rakouský Zillertal - kde se cyklistika mění v lyžování

Patříte mezi nadšené cyklisty, kteří se na cestách rádi kochají rozmanitou horskou krajinou s jezery a řekami? Užíváte si jízdu pohodovými alpskými údolími, ale občas si dáte do těla při zdolávání horských sedel? Vězte, že 40 kilometrů východně od Innsbrucku v údolí Zillertal Vám bude dopřáno všeho vrchovatě a to během jediného víkendu!

celý článek

 

Pitztal - pobyty v tyrolských Alpách

Pitztal - pobyty v tyrolských Alpách

Pitztal, lyžařské ledovcové středisko na konci stejnojmenného údolí cca 60 km západně od Innsbrucku v tyrolských Alpách, se v březnu 1991 stal cílem prvního organizovaného lyžařského zájezdu Sport-S. Tato cestovní kancelář od té doby propadla jeho kouzlu, které se snaží dále předávat vám všem.

celý článek

 
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 
 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Rakousku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Rakousku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Rakouska

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Rakouska za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Rakousko.Světadíly.cz jsou komplexním průvodcem po Rakousku. Najdete zde články, rady a informace na cesty, průvodce rakouskými městy Vídeň, Salzburg a dalších, informace o lyžařských letoviskách i obecné informace o lyžování v Rakousku. Rakousko je země snadno dostupná, proto zde najdete i informace o zajímavých vesničkách a tipy na krátké výlety. Součástí jsou i zájezdy do Rakouska, poznávací zájezdy, lyžařské zájezdy a pobyty spojené s golfem.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | USA