Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Tulln

Tulln je město na pravém břehu Dunaje, zhruba 30 km západně od Vídně. Svou rozlohou není velké, ale pro Rakousko je důležité. V okresním městě Tulln, ležícím na historicky významném přechodu Dunaje, se zachovaly početné zajímavé stavební památky z období středověku a dokonce z doby římské.

V malebném městečku Tulln se narodil roku 1890 Egon Schiele, jeden z největších rakouských malířů a grafiků, expresionista, provokatér a krátce i vězněný autor mnoha aktů. V historické budově bývalého vězení je umístěno muzeum věnované tvorbě tohoto impresionistického malíře. Stálá expozice Egon Schiele a jeho doba vysvětluje nejen životní osud umělce, ale i jeho zakotvení ve světovém malířství na počátku 20. století. V Tullnu se nachází i římská věž, nejstarší kamenná stavba Rakouska, a také velice zajímavý románský  kostel sv. Štěpána z 12. století. Přechod od románského slohu ke gotice ukazuje i Hřbitovní kaple, ve které se dochovala kamenická výzdoba.

Římané tady měli kdysi tábor a také přístaviště Comagena. Podle legendy o Nibelunzích se zde Krimhilda poprvé setkala s Etzelem. Městská práva obdržel Tulln již v roce 1159 a roku 1278, po vítězství v bitvě na Moravském poli, zde Rudolf I. Habsburský založil dominikánský klášter. V roce 1683 se v okolí města shromažďovalo vojsko na obranu Vídně před Turky.

Z časů římského impéria se dochoval v Tullnu milník a věž z 3. století. V prostorách minoritského kláštera sídlí muzejní komplex zvaný Tullner Museen, jehož expozice mapují historii města. Velkou pozornost přitahuje také Egon Schiele Museum, které představuje život, dílo a dobu slavného rakouského malíře. Na Wiener Strasse se nachází farní kostel sv. Štěpána, původně románský, později goticky a barokně upravovaný. Vedle stojí románská hřbitovní kaple z 13. století, v jejímž podzemí se skrývá kostnice.

V Tullnu se každoročně koná mezinárodní zahradnický veletrh, plný pestrobarevných květin, exotických rostlin, ovocných stromků s kompletní nabídkou zahrádkářské techniky. Navštívíte-li největší květinový a zahrádkářský veletrh v Rakousku, budete mít možnost obdivovat nádherná květinová i zeleninová aranžmá, letničky, palmy, kaktusy a zahradní vodotrysky, zahradní nábytek a vše, co nadchne nejen zahrádkáře. Výstava je prodejní, a tak si můžete nakoupit cibuloviny, vzrostlé květiny nebo potřebnou zahrádkářskou techniku. Veletrh bývá zakončený velkým květinovým korzem. Program doprovází řada folklorních akcí s velkolepým ohňostrojem na závěr.

Tipy na výlety
Informace o plavbách lodí do údolí Wachau získáte v turistickém centru.

Na zámku Atzenbrugg (15 km) jihozápadně od Tullnu připomínají ukázkové místnosti, že zde pořádal mnohé ze svých legendárních Biedermeierovských oslav Franz Schubert se svými uměleckými přáteli.

 

Kontextová reklama.

  • Rakousko - aktivní dovolená s CK POZNÁNÍ

    Pohodové týdny s CK Poznání vstoupily do druhého desetiletí. Zveme Vás do Rakouska, Itálie, Francie, Švýcarska, ale i do dalších evropských i mimoevropských destinací. Vydejte se s námi aktivně strávit svou dovolenou s ubytováním v příjemných *** až **** hotýlcích či penzionech a se skvělou stravou.
  • Zájezdy do Rakouska – krásy Vídně, památky UNESCO i výlety do hor

    Zájezdy s CK ERIKA Tour – vydejte se s námi za krásami Rakouska - Alpské vrcholky, soutěsky a jezera, císařská Vídeň nebo plavba po Dunaji. Slevy na vstupy a jízdenky díky regionálním KARTÁM. Již 28. sezónu plníme vaše sny.
 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Rakousku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Rakousku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Rakouska

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Rakouska za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Rakousko.Světadíly.cz jsou komplexním průvodcem po Rakousku. Najdete zde články, rady a informace na cesty, průvodce rakouskými městy Vídeň, Salzburg a dalších, informace o lyžařských letoviskách i obecné informace o lyžování v Rakousku. Rakousko je země snadno dostupná, proto zde najdete i informace o zajímavých vesničkách a tipy na krátké výlety. Součástí jsou i zájezdy do Rakouska, poznávací zájezdy, lyžařské zájezdy a pobyty spojené s golfem.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | USA