Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Hochkar

(1480 – 1770 m. n. m.)
V Ybbstálských Alpách, v cípu Dolního Rakouska poblíž hranic s Horním Rakouskem a se Štýrskem, se rozkládá jedno z největších dolnorakouských lyžařských středisek – Hochkar. Leží v oblasti Mostviertel, která nabízí čistý vzduch a krásnou nedotčenou přírodu.  Kolem vrcholu Ötscher se kromě Hochkaru nachází ještě několik navzájem od sebe vzdálených lyžařských areálů. Středisku dominuje vrchol stejnojmenný vrchol měřící 1808 metrů nad mořem. Hochkar  díky své poměrně vysoké nadmořské výšce poskytuje největší jistotu kvalitní sněhové pokrývky od prosince až do dubna. Svahy mají navíc převážně severní orientaci a dvě třetiny z nich mohou být uměle zasněžovány pomocí sněhových děl. Na návštěvníky zde čekají sjezdovky různých stupňů obtížností, ze kterých si vybere skutečně každý. Začátečníci uvítají lyžování na cvičných loučkách, zkušenější zase freeride na boulích či v hlubokém sněhu nebo carving na pevném firnu. Stejně jako většina ostatních dolnorakouských areálů, má i Hochkar tu výhodu, že je od Prahy vzdálen jen 360 km, od Brna 290 km.

Lyžařům je zde k dispozici 18 km sjezdových tratí, z nichž 3 jsou modré, 5 červených a 2 černé. Lyžaři se na svazích přepravují pomocí 2 vleků a 6 sedačkových lanovek, které mají přepravní kapacitu 16 tisíc osob za hodinu. Oblast je také vyhledávána snowboardisty, kteří ji někdy také nazývají Mekkou vídeňských snowboardistů. Kromě volných freeridových zón zde na ně čeká ještě snowpark s U-rampou. Také pro milovníky carvingového lyžování jsou zde připraveny pohodové i náročnější svahy. Pro běžeckou turistiku je k dispozici vyhlídková trať Hochreith ve výšce 800 až 900 metrů nad mořem. Běžecké trasy jsou značeny podle stupně obtížnosti. Dětem je určen Sunny Kids Park, kde se mohou učit základům lyžování, nebo si jen pohrát se svými vrstevníky. Novinkou letošní sezóny je testovací trasa na sjezdovce Draxlerloch, která je zdarma k dispozici všem návštěvníkům. Digitální displej vám ukáže nejvyšší dosaženou rychlost, můžete tak mezi sebou pořádat závody nebo porovnávat kvalitu lyží. V lyžařském areálu jsou restaurace s možností teplých jídel.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do Rakouska – krásy Vídně, památky UNESCO i výlety do hor

    Zájezdy s CK ERIKA Tour – vydejte se s námi za krásami Rakouska - Alpské vrcholky, soutěsky a jezera, císařská Vídeň nebo plavba po Dunaji. Slevy na vstupy a jízdenky díky regionálním KARTÁM. Již 29. sezónu plníme vaše sny.
  • Rakousko - aktivní dovolená s CK POZNÁNÍ

    Pohodové týdny s CK Poznání vstoupily do druhého desetiletí. Zveme Vás do Rakouska, Itálie, Francie, Švýcarska, ale i do dalších evropských i mimoevropských destinací. Vydejte se s námi aktivně strávit svou dovolenou s ubytováním v příjemných *** až **** hotýlcích či penzionech a se skvělou stravou.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Rakousku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Rakousku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Rakouska

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Rakouska za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Rakousko.Světadíly.cz jsou komplexním průvodcem po Rakousku. Najdete zde články, rady a informace na cesty, průvodce rakouskými městy Vídeň, Salzburg a dalších, informace o lyžařských letoviskách i obecné informace o lyžování v Rakousku. Rakousko je země snadno dostupná, proto zde najdete i informace o zajímavých vesničkách a tipy na krátké výlety. Součástí jsou i zájezdy do Rakouska, poznávací zájezdy, lyžařské zájezdy a pobyty spojené s golfem.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | USA