Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Semmering - Hirchenkogel

(1000 – 1350 m. n. m.)
V rakouských Alpách se v kopcích pohoří Rax a Schneeberg nachází menší lyžařský areál Semmering – Hirschenkogel. Rozkládá se asi 80 km na severozápad od Vídně a pro návštěvníky z České republiky je jedním z nejlépe dostupných areálů v Rakousku. Samotným Semmeringem totiž prochází dálnice a vzdálenost z Prahy je jen 390 km, z Brna pak 220 km.

Lyžařům je zde k dispozici jen omezený počet tratí, lyžuje se na 14 km sjezdovek, z nichž 3 jsou modré, 2 červené a jedna náročná černá. Přepravu lyžařů zajišťuje jeden vlek, jedna sedačková a jedna kabinková lanovka s celkovou přepravní kapacitou 6800 osob za hodinu. V areálu Semmering - Hirschenkogel najdete také největší evropský areál s večerním osvětlením. Nedaleko se rozkládá ještě další areál Stuhleck, který rozšiřuje nabídku sjezdových tratí o dalších 24 km. V obou areálech se každoročně pořádají závody Světového poháru, což svědčí o kvalitě místních tratí. Pro rodiny s dětmi jsou zde připraveny mírnější rodinné sjezdy.  Nabídku areálu doplňuje funpark pro snowboarding i lyžování. Pokud už budete mít lyžování dost a budete chtít zažít něco jiného, vyzkoušejte jedinečnou 3,5 km dlouhou sáňkařskou dráhu s nočním osvětlením, která je vyzdobena různými stavbami, tunely a světelnými efekty. Nevynechejte návštěvu 30 metrů vysoké vyhlídkové věže na Hirschenkogelu, odkud se za dobrého počasí můžete kochat jedinečným panoramatickým výhledem na Alpy, zejména na oblast Semmering-Rax-Schneeberg. Mezi největší zajímavosti oblasti patří železnice, vedoucí sedlem Semmering, která je zapsána na Seznamu světového dědictví UNESCO.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do Rakouska – krásy Vídně, památky UNESCO i výlety do hor

    Zájezdy s CK ERIKA Tour – vydejte se s námi za krásami Rakouska - Alpské vrcholky, soutěsky a jezera, císařská Vídeň nebo plavba po Dunaji. Slevy na vstupy a jízdenky díky regionálním KARTÁM. Již 29. sezónu plníme vaše sny.
  • Rakousko - aktivní dovolená s CK POZNÁNÍ

    Pohodové týdny s CK Poznání vstoupily do druhého desetiletí. Zveme Vás do Rakouska, Itálie, Francie, Švýcarska, ale i do dalších evropských i mimoevropských destinací. Vydejte se s námi aktivně strávit svou dovolenou s ubytováním v příjemných *** až **** hotýlcích či penzionech a se skvělou stravou.
 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Rakousku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Rakousku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Rakouska

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Rakouska za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Rakousko.Světadíly.cz jsou komplexním průvodcem po Rakousku. Najdete zde články, rady a informace na cesty, průvodce rakouskými městy Vídeň, Salzburg a dalších, informace o lyžařských letoviskách i obecné informace o lyžování v Rakousku. Rakousko je země snadno dostupná, proto zde najdete i informace o zajímavých vesničkách a tipy na krátké výlety. Součástí jsou i zájezdy do Rakouska, poznávací zájezdy, lyžařské zájezdy a pobyty spojené s golfem.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | USA