Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Riegersburg - hrad nad řekou Grazbach

Vysoko nad řekou Grazbach se na čedičové skále vypíná mohutný hrad Riegersburg, jehož historie sahá až do roku 1122. Najdeme jej v rakouské spolkové zemi Štýrsko, nedaleko města Feldbach. Tento rozlehlý komplex je oblíbeným výletním místem nejen zdejších krajanů.

Hrad stojí na místě, kde kdysi stávaly hrady dva – severní Kronegg a jižní Lichtenegg, který byl roku 1648 zbořen. Během staletí se na hradě vystřídala řada majitelů. V 16. století jej získal svobodný pán ze Stadtlu, za jehož panování byl hrad zvětšen a postaven nový hradní palác. V roce 1730 prodal hrad Johann Julius von Saint-Julien-Wallsee Riegersburg včetně svého panství hraběti Zikmundu Bedřichovi von Khevenhülle. Další majitelé z rodu Wechslerů nechali hrad mohutně opevnit, aby odolal nájezdům tureckých vojsk. Vybudovali zde hradby se sedmi branami a jedenácti baštami, které obepínají celý kopec. Od roku 1822 vlastní hrad Lichtensteinové.

Hrad má dvě rozlehlá nádvoří s arkádami, prohlédnout si v něm můžete rytířský sál s cenným kazetovým stropem, bílý sál se štukovou výzdobou, sál a Muzeum čarodějnic, gotickou kapli z 15. století a dalšími prostory. Na nádvoří stojí pomník vojáků padlých během druhé světové války a také studna s kovanou železnou mříží pocházející z roku 1640. Prohlídka hradu je však možná jen s průvodcem. Od dubna až do konce listopadu je hrad přístupný návštěvníkům a každý den se na něm konají představení s dravými ptáky. Vypravit se na Riegersburg můžete pěšky strmou jižní cestou nebo jednodušeji lanovkou. 

- jap -

Další informace o hradu Riegersburg na Světadílech

Předchozí články z Rakouska:
Lyžařská oblast Brixental
Salzburger Sportwelt - lyžování v Rakousku
Mölltaler Gletscher - lyžování v Rakousku 
Bischofshofen 
Eisenstadt 

Článek byl zobrazen 6 573 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Rakousku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Rakousku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Rakouska

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Rakouska za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Rakousko.Světadíly.cz jsou komplexním průvodcem po Rakousku. Najdete zde články, rady a informace na cesty, průvodce rakouskými městy Vídeň, Salzburg a dalších, informace o lyžařských letoviskách i obecné informace o lyžování v Rakousku. Rakousko je země snadno dostupná, proto zde najdete i informace o zajímavých vesničkách a tipy na krátké výlety. Součástí jsou i zájezdy do Rakouska, poznávací zájezdy, lyžařské zájezdy a pobyty spojené s golfem.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | USA